کدام ایرلاین ها در پروازهای داخلی ترکیه فعالیت دارند؟

ایرانی‌ها در سال‌های اخیر از پروازهای داخلی ترکیه استقبال زیادی کرده‌اند. چند ایرلاین در مسیرهای داخلی ترکیه فعال هستند که در این مقاله از آراس سیر، به معرفی آن می‌پردازیم.

ترکیه:

ترکیه یکی از پرطرفدارترین و گاه ارزان‌ترین مقاصد سفرهای خارجی برای ایرانی‌ها به‌شمار می‌رود. سراسر این کشور پر است از جاهای دیدنی زیبا و فوق‌العاده که هر گردشگری دوست دارد برای یک بار هم که شده، از آن‌ها دیدن کند. در گذشته ایرانی‌ها بیشتر به استانبول سفر می‌کردند و سایر شهرهای ترکیه در فهرست مقاصد مورد نظرشان قرار نداشت. اما امروزه شهرهای دیگر ترکیه مثل ازمیر، آنتالیا، آدانا، ترابزون و … هم اسم‌های آشنایی برای ایرانی‌ها محسوب می‌شود که گاهی دوست دارند با ایرلاین‌های ترکیه و پرواز داخلی به آن‌ها سفر کنند. .

معمولا از شهرهای بزرگ ایران پروازهای مستقیم به شهرهای توریستی ترکیه وجود دارد؛ گاهی قیمت بلیط این پروازها گران است و مسافران ترجیح می‌دهند به یکی از شهرهای کوچک مرزی ترکیه رفته و از آنجا با پرواز داخلی به مقصد مورد نظرشان سفر کنند. گاهی هم پروازی از ایران به شهر مورد نظر گردشگران وجود ندارد و مجبور می‌شوند از پروازهای داخلی ترکیه رزرو کنند.

شاید رزرو آنلاین پروازهای داخلی ترکیه برای شما مقدور نباشد، اما شرکت آراس سیر (آراس تراول) که هم در ایران و هم در ترکیه شعبه دارد، این کار را برای شما آسان کرده است؛ با مراجعه به دفاتر ما یا ارتباط با شماره‌های واتساپ همکاران‌مان، به راحتی و در کمترین زمان ممکن می‌توانید پرواز داخلی ترکیه را رزرو کنید.

از این رو بهتر است با ایرلاین‌هایی که در پروازهای داخلی ترکیه فعال هستند، آشنا شوید تا هنگام رزرو پرواز، اطلاع دقیقی ازایرلاین و خدماتی که ارائه می‌دهد، داشته باشید.

 ترکیش ایرلاین

ترکیش ایرلاین که در سال ۱۹۳۳ میلادی تاسیس شده است، قدیمی‌ترین ایرلاین ترکیه به‌شمار می‌رود. علاوه بر این، ترکیش ایرلاین بزرگترین شرکت هواپیمایی ترکیه نیز محسوب می‌شود.

این ایرلاین سه کلاس پروازی اکونومی، بیزینس و کامفورت دارد. میزان باری که مسافران می‌توانند در پروازهای این شرکت حمل کنند، به شرح زیر است:

 • کلاس اکونومی: ۲۰ کیلوگرم
 • کلاس بیزینس: ۳۰ کیلوگرم
 • کلاس کامفورت: ۱۵ کیلوگرم

ترکیش ایرلاین در حال حاضر به بیش از ۲۶۵ مقصد در اقصی نقاط جهان پروازهای مسافربری و باربری دارد. تهران، تبریز، اهواز، شیراز، اصفهان، مشهد و کرمانشاه جزو مقاصد این ایرلاین قرار دارند.

در داخل ترکیه نیز می‌توان گفت هواپیمایی ترکیش تقریبا به همه شهرها پرواز دارد. مقاصد داخلی ترکیش ایرلاین به شرح زیر است:

وان، ترابزون، استانبول، آنکارا، آنتالیا، ازمیر، آدانا، آدییامان، آگری، آلانیا، آرتوین، بالیکسیر، باتمان، بینگول، بورسا، کاناکاله، دنیزلی، دیاربکر، الازیک، ارزروم، اسکی شهر، قاضی عنتاب، هاکاری، هاتای، ایغدیر، اسپارتا، کارس، کاستامونو، کایسری، کوجالی، قونیه، کوتاهیه، کاهرامان ماراش، موش، مالاتیا، ماردین، بدروم، موغله، نوشهیر، اردو، سامسون، سینوپ، شیرناک، سیواس و اوساک.

هواپیمایی پگاسوس

شرکت هواپیمایی پگاسوس یک ایرلاین خصوصی و ارزان در ترکیه است؛ گفته می‌شود این ایرلاین ارزان‌ترین  ایرلاین این کشور به‌شمار می‌رود. با توجه به قیمت پایین بلیط‌های این شرکت هواپیمایی، طبیعی است که فقط دارای کلاس اکونومی باشد.

مسافرانی که در با هواپیماهای این شرکت هواپیمایی سفر می‌کنند، مجاز به حمل ۱۵ الی ۲۰ کیلوگرم بار هستند.

پگاسوس ایرلاینز به ۳۳ مقصد داخل ترکیه و ۷۰ مقصد بین‌المللی (از جمله ایران) پرواز دارد. از مقاصد داخلی ترکیه که شرکت هواپیمایی پگاسوس به آن پرواز دارد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

وان، آدانا، آنتالیا، ازمیر، بدروم، ارزروم، قونیه، مارماریس، باتمان، قاضی عنتاب، هاتای، موش، نوشهیر، سامسون، بالی کسیر، دیاربکر، الازیر، کایسری، مالاتیا و قبرس شمالی.

هواپیمایی اطلس گلوبال (اطلس جت)

شرکت هواپیمایی اطلس گلوبال که قبلا با نام «اطلس جت» فعالیت می‌کرد، یکی دیگر از ایرلاین‌های ارزان قیمت ترکیه است. این ایرلاین دارای دو کلاس پروازی اکونومی پلاس و بیزینس کلاس است. میزان حمل بار مجاز این شرکت در پروازهای داخلی به شرح زیر است:

 • کلاس اکونومی: ۱۵ تا ۲۰ کیلوگرم
 • بیزینس کلاس: ۲۰ تا ۳۰ کیلوگرم

شرکت هواپیمایی اطلس گلوبال به این شهرها در داخل ترکیه پرواز دارد:

استانبول، آنتالیا، ازمیر، آدانا، قاضی عنتاب، بدروم، کایسری، ارجان و قبرس شمالی.

شرکت هواپیمایی سان اکسپرس

سان اکسپرس هم در دسته ایرلاین‌های ارزان‌قیمت ترکیه قرار دارد. این شرکت اولین شرکت هواپیمایی خصوصی ترکیه است که پروازهای سیستمی برنامه‌ریزی شده در مسیر ترکیه-اروپا (به ویژه آلمان) راه‌اندازی کرده است.

سان اکسپرس سه کلاس پروازی سان‌اکو (SunEco)، سان‌کلاسیک (SunClassic) و سان‌پرمیوم (SunPremium) دارد. میزان حمل بار مجاز در پرواز این شرکت هواپیمایی به شرح زیر است:

 • کلاس سان‌اکو: ۳۰ کیلوگرم
 • کلاس سان کلاسیک: ۳۵ کیلوگرم
 • کلاس سان‌پرمیوم: ۴۰ کیلوگرم

شرکت هواپیمایی سان اکسپرس در داخل ترکیه به شهرهای زیر پرواز دارد:

وان، استانبول، ازمیر، آنتالیا، ترابزون، ارزروم، قاضی عنتاب، دیاربکر، قونیه، سامسون و کایسری.

هواپیمایی انور ایر (Onur Air)

گفته می‌شود شرکت هواپیمایی انور ایر بزرگترین ایرلاین خصوصی و ارزان‌قیمت ترکیه است. این شرکت هواپیمایی به ۲۵ کشور جهان (ازجمله ایران در شهرهای تهران، تبریز و اصفهان) و ۱۴ شهر ترکیه پرواز دارد. مقاصد پروازهای شرکت انور ایرلاین در داخل ترکیه به شرح زیر است:

استانبول، ازمیر، آنتالیا، ترابزون، آدانا، قاضی عنتاب، دیاربکر، الازی، کایسری، سامسون، شانلی اورفا و مالاتیا.

این شرکت سه کلاس پروازی پروموشن، فلکسیبل و پرمیوم فلکس دارد. حداکثر بار مجاز در پروازهای انور ایرلاین به شرح زیر است:

 • پروازهای داخلی: ۱۵ کیلوگرم
 • پروازهای خارجی: ۲۰ کیلوگرم

شرکت هواپیمایی آنادولوجت

شرکت هواپیمایی آنادولوجت زیرمجموعه ارزان‌قیمت ترکیش ایرلاین است و معمولا در مسیرهای داخلی پرواز دارد. این شرکت علی‌رغم قیمت پایین، خدمات خوب و باکیفیتی ارائه می‌کند.

کلاس‌های پروازی آنادولوجت شامل بیزینس کلاس و اکونومی کلاس می‌شود. حداکثر بار مجاز برای حمل در پروازهای این شرکت هواپیمایی به شرح زیر است:

 • پروازهای داخلی: ۱۵ کیلوگرم
 • پروازهای خارجی: ۲۰ کیلوگرم

از میان شهرهایی که آنادولوجت به آن پرواز دارد،‌می‌توان به فهرست زیر اشاره کرد:

استانبول، آنتالیا، ازمیر، آنکارا، آدانا، ارزروم، سامسون، بدروم، نوشهیر، آلانیا، آدی یاماان، چاناکاله و … .

برای مشاهده اطلاعات فرودگاه فریت ملن وان ترکیه اینجا کلیک کنید

اگر می‌خواهید در سفر خود به ترکیه پرواز داخلی این کشور را رزرو کنید، همکاران ما در شعبه وان و تبریز به شما کمک خواهند کرد تا بلیط پرواز داخلی ترکیه را تهیه فرمائید. شما می‌توانید هم به‌صورت حضوری مراجعه کنید و هم با شماره‌های واتساپ همکاران‌مان در تماس باشید.

شماره‌های واتساپ همکاران ما در شعب وان و تبریز:

بخش فروش:

 • 00989359377719  ناصر فائقی‌نیا
 •   00905525839798 خانم رهبری 
 • 09931110386 امیر فائقی‌نیا

 مدیر بازاریابی:

 • 00905345762335  خانم رهبر 

مدیریت:

 • 00905523872335  علی فائقی‌نیا

آدرس شعب آراس‌سیر در تبریز و وان جهت رزرو حضوری: 

 • دفتر ایران: تبریز، چهارراه منصور، مجتمع ایپک، ورودی 2، واحد 102
 • دفتر ترکیه: وان، شرّفیه محله سی،  انقلاب سُکاک 1

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

گفت و گورا شروع کنید...
سلام! سوالی داشتید؟
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ میدهیم
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
اشتراک گذاری
آژانس مسافرتی آراس سیر تبریز We would like to show you notifications for the latest news and updates.
رد
اجازه دادن به اعلان‌ها