اجرای ناگهانی هنر در موزه هنرهای معاصر تهران

رویداد «هنر ناگهانی» با هنرمندی هنرمندان رشته‌های مختلف روز گذشته 17 خردادماه در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شد. این رویداد که به‌صورت یک‌روزه و در مدت چند ساعت برگزار شد، مخاطبان بسیاری را برای دیدن هنرنمایی هیجان‌انگیز و متفاوت هنرمندان به موزه کشانده بود.

نخستین اجرای این رویداد به پرفورمنس گروه حمیدرضا افشار اختصاص داشت.

سپس نادر مشایخی – آهنگساز و رهبر ارکستر – با شاگردانش یک برنامه موسیقی را برای حاضران اجرا کرد که ساز فلوت و همنوایی شاگردان مشایخی در نواختن این ساز، یکی از نکات جالب این بخش بود.

یکی از جذاب‌ترین بخش‌های این رویداد هنری، طراحی کامبیز درمبخش – طراح و کاریکاتوریست – بود؛ او پشت یک میز مملو از کاغذ نشسته بود و از حاضران می‌خواست خطوطی روی کاغذ بکشند و او آن خطوط را به شکل‌هایی معنادار و طرح‌هایی جالب تبدیل می‌کرد. درمبخش سپس این طرح‌ها را امضا می‌کرد و به کسی که خطوط را کشیده بودند، هدیه می‌داد.

این بخش بیش از سایر بخش‌های «هنر ناگهانی» مورد توجه مخاطبان قرار گرفت و کودکانی که همراه بزرگ‌ترها به موزه آمده بودند، برای دیدن هنرنمایی درمبخش روی کاغذهای سفید، دور میز او جمع می‌شدند.

وقتی درمبخش مشغول کار بود، صداهایی که به نظر می‌رسید جزیی از همین رویداد باشند، مانع ارتباط او با مخاطبانش می‌شد. این صداها که گاهی تا حد آزاردهندگی پیش می‌رفتند تا چند دقیقه ادامه داشتند.

مهدی بهبودی و محمد آزرم از دیگر هنرمندان حاضر در این رویداد بودند. آزرم در این اجرا، شعرهایی را به‌صورت بداهه با استفاده از کلماتی که مخاطبان روی کاغذ نوشته بودند، خلق می‌کرد.

از دیگر بخش‌های این رویداد، نمایش آثاری از هنرمندان عکاس بود که به‌صورت ناگهانی خلق شده بودند. این آثار روی دیوارهای موزه نصب شده بود. سیف‌الله صمدیان، جمشید بایرامی، رضا جلالی، شهرام سیف و نادر داودی هنرمندان این بخش بودند.

نمایش ویدئوآرت‌ نیز از دیگر بخش‌های رویداد هنر ناگهانی بود. از هنرمندان این بخش می‌توان به سیف‌الله صمدیان و جمشید بایرامی اشاره کرد.

این رویداد قرار است بعد از تهران در هفت شهر شیراز، تبریز، مشهد، اهواز، رشت، اصفهان و یزد نیز برگزار شود. در این شهرها «هنر ناگهانی» در مدت سه روز اجرا خواهد شد.

رویداد «هنر ناگهانی» به دبیری مهدی نادری برگزار شد.

به نقل از : خبرگزاری میراث فرهنگی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

گفت و گورا شروع کنید...
سلام! سوالی داشتید؟
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ میدهیم
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
اشتراک گذاری
اسکرول به بالا