تور نخجوان، سفر به شهر غار اصحاف کهف

تور نخجوان یکی از تورهای آژانس آراس سی تبریز است. نخجوان یکی از شهرهای خودمختار جمهوری آذربایجان است که به‌دلیل داشتن مرز مشترک با ایران، یکی از مقاصد پرطرفدار گردشگری  است. این شهر از شهرهای جمهوری آذربایجان و از توابع جمهوری خودمختار نخجوان است. در ادامه تور نخجوان آژانس آراس سیر تبریز خدمت شما ارائه میشود.

دیدنی های نخجوان

نخجوان دیدنی های متعددی داد که در ادامه بر خی از این جاذبه ها ارائه میشود.

آرامگاه مومنه خاتون

 آرامگاه مومنه خاتون یکی از آثار تاریخی و جاهای دیدنی نخجوان و نماد این شهر است. ارتفاع این بنا ۲۶ متر است که از آجر بنا شده و با کاشی‌های فیروزه‌ای و خطوط کوفی زینت داده شده است. آرامگاه مومنه خاتون از قرن ۱۲ میلادی در این شهر است. در این آرامگاه، پادشاه شمس‌الدین الدنیز، بنیانگذار سلسله‌ آتابی به‌همراه همسرش به خاک سپرده شده بودند؛ در دهه‌ ۵۰ میلادی اجساد آن‌ها به سن پترزبورگ منتقل شد. امروزه در این آرامگاه فقط نمایشگاه کوچکی از عکس‌ها و نقاشی‌های مرتبط با این قبرها برگزار می‌شود و می‌توانید به تماشای این عکس‌ها بنشینید. این بنا، سازه‌ای ۸ ضلعی است که با استفاده از آجرهایی به‌شکل‌های زیبا مزین شده است.

موزه‌ قوچ های سنگی

قوچ‌های سنگی قدمتی دیرینه دارند و از دیرباز به‌عنوان نماد قدرت و باروری محسوب می‌شدند. حتی گاهی این قوچ‌ها را برای دور کردن ارواح شیطانی و حفاظت از مردگان در قبرستان‌ها نصب می‌کردند. چون نخجوان زمانی یکی از شهرهای ایران بود، هنر ساخت این نوع قوچ‌ها به این شهر هم وارد شده است. موزه‌ قوچ‌های سنگی نخجوان در نزدیکی آرامگاه مومنه خاتون قرار دارد. فضای این موزه‌ روباز، بیشتر شبیه پارک و تفرجگاه است. از این مکان چشم‌انداز بسیار زیبایی بر کوه آرارات و شهر نخجوان وجود دارد.

غار اصحاب کهف

در مورد مکان دقیق غار اصحاب کهف نظریه‌های زیادی وجود دارد. یکی از جاهایی که احتمال می‌رود غار اصحاب کهف در آن قرار داشته باشد، نخجوان است. این غار در ۱۸ کیلومتری شهر نخجوان قرار دارد و مردم محلی بر این باور هستند که اینجا همان جایی است که اصحاب کهف به‌مدت ۳۰۰ سال در آن به خواب رفته بودند. علاوه بر افسانه‌ تاریخی که در مورد این غار وجود دارد، بازدید از زیبایی‌های اینجا ارزش دارد.

مشاهده سایر تورهای آژانس آراس سیر تبریز

چگونه تور زمینی نخجوان آژانس آراس تبریز را رزرو کنیم؟

شما میتوانند با مراجعه حضوری، تماس با شماره تلفن های دفتر آژانس و یا ارتباط با شماره واتس آپ همکاران ما، تور زمینی نخجوان ما را رزرو کنید و از بهترین خدمات ممکن بهره مند شوید.

برای بازدید از دیدنی های نخجوان و رزرو تور زمینی نخجوان، می‌توانید به آژانس آراس سیر تبریز مراجعه کنید. برای رزرو با شماره‌های واتساپ همکاران ما  در تماس باشید یا اینکه به‌صورت حضوری به شعب ما مراجعه کنید.

شماره‌های واتساپ همکاران ما در شعب وان و تبریز:

بخش فروش:

09359377719  ناصر فائقی‌نیا

09931110386 امیر فائقی نیا

09146176089 خانم رهبر

مدیریت:

09141096089  علی فائقی‌نیا

آدرس شعب آراس‌سیر در تبریز و وان جهت رزرو حضوری:

دفتر ایران: تبریز، چهارراه منصور،مجتمع ایپک، ورودی دو، واحد 102

دفتر ترکیه: وان، شرّفیه محله سی،  انقلاب سُکاک 1

گفت و گورا شروع کنید...
سلام! سوالی داشتید؟
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ میدهیم
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
اشتراک گذاری
اسکرول به بالا