تُرک‌ها برای جذب گردشگر، ایرباس به آب انداختند

یک هواپیمای ایرباس A300 برای ایجاد جذابیت برای گردشگران دوستدار غواصی در یکی از سواحل ترکیه به زیر آب فرستاده شد.

این هواپیمای بزرگ ایرباس A300 در منطقه کوش‌آداسی در جنوب غربی ترکیه و در دریای اژه غرق شد تا به عنوان یک جزیره مصنوعی برای گردشگران و علاقه‌مندان به غواصی ایجاد جذابیت کند.

این هواپیما پس از این که 2 ماه در استانبول صرف جداسازی بخش‌هایی از آن شد، در نهایت روز شنبه توسط پنج کامیون بزرگ به منطقه مورد نظر آورده شد ‌و تا کنون بزرگترین هواپیمایی است که به عنوان یک جزیره و یا تپه دریایی مصنوعی به آب انداخته می‌شود،

این هواپیما با 54 متر طول و 44 متر عرض با باله‌ها دارای ارزش تقریبی 270 هزار لیر ترکیه است.

در فرآیند به آب انداختن این هواپیمای بزرگ به آب که حدود 2.5 ساعت به طول انجامید، غواصان حرفه‌ای و ماشین‌ آلات سنگین بدنه هواپیما را تا عمق 20 تا 25 متری به زیر آب بردند.

«اوزلم سرسیوگلو»، شهردار استان آیدین ترکیه در این باره گفت: هدف از این پروژه افزایش تنوع زیر آب و توسعه گردشگری زیر آب در سواحل کوش آداسی است. انتظار می‌رود سالانه حدود 250 هزار گردشگر داخلی و خارجی برای غواصی به این سواحل بیایند و می‌توان گفت این پروژه نقطه عطفی برای گردشگری کوش آداسی خواهد بود.

این اولین هواپیمایی نیست که در سواحل ترکیه به آب انداخته می‌شود و پیش از این نیز چندین هواپیمای کوچک‌تر در جنوب سواحل آنتالیا و همچنین در شمال غربی ترکیه به آب انداخته شده بودند.

مقامات گردشگری ترکیه در حالی برای جذب گردشگران خارجی بیشتر تلاش می‌کنند که با ادامه روند نزولی صنعت گردشگری، تعداد توریست‌های خارجی این کشور برای نهمین ماه پیاپی با کاهش رو به رو شد، تا این کشور حضور کمترین تعداد گردشگران خارجی را در طول یک دهه اخیر تجربه کند.

منبع: ایسنا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

گفت و گورا شروع کنید...
سلام! سوالی داشتید؟
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ میدهیم
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
اشتراک گذاری
اسکرول به بالا