جذب گردشگر دریایی با صدور شناسنامه برای جزایر جنوبی کشور

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست توسعه گردشگری دریایی در سواحل و دریاهای جنوب و شمال کشور به عنوان یکی از مهمترین اولویت های سازمان حفاظت محیط زیست ذکر کرد و با اشاره به پتانسیل بالای آبهای جنوبی و شمالی کشور برای جذب گردشگران، گفت: تاکنون از این پتانسیل آنگونه که باید بهره برداری لازم صورت نگرفته است و مسئولان مربوطه در سازمان های دریایی اقدام جدی در این خصوص انجام نداده اند.
پروین فرشچی خاطرنشان کرد: در آبهای خلیج فارس تعداد زیادی جزیره وجود دارد که این جزایر نیز هنوز مورد استفاده گردشگری قرار نگرفته اند.
وی بیان کرد: هنوز راه دسترسی گردشگران به بسیاری از این جزایر وجود ندارد در حالی که می توان گردشگران بسیاری را به این جزایر جذب کرد.
این مقام مسئول در سازمان حفاظت محیط زیست بیان کرد: اقدامات عملی برای تهیه شناسنامه زیست محیطی برای جزایر جنوبی کشور آغاز شده است.
وی در ادامه تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزیهای صورت گرفته سال جاری شناسنامه جزایر جنوبی کشور تهیه خواهد شد.
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست، اذعان داشت: تهیه شناسنامه برای این جزایر یک پروژه طولانی مدت است اما امیدواریم با انجام مطالعات به صورت پیوسته بتوانیم هر چه سریعتر به شناسنامه محیط زیست تک تک جزایر جنوبی کشور دست یابیم.
به گفته او طبق مطالعات انجام شده، هم اکنون 35 جزیره در خلیج فارس شناسایی شده اند که برخی از آن مسکونی و برخی نیز خالی از سکنه هستند.
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست، همچنین افزود: با تهیه این شناسنامه موقعیت زیست محیطی جزایر مشخص می شود و بر اساس آن می توان عملیات حفاظت محیط زیست را متناسب با نیاز هر جزیره انجام داد.
وی در ادامه بیانات خود یادآور شد: همچنین تهیه شناسنامه زیست محیطی جزایر باعث آشنایی هر چه بیشتر عموم مردم به ویژه سرمایه گذاران بخش خصوصی برای سفر به این جزایر و ایجاد امکانات گردشگری و طبیعت گردی در آنجا خواهد شد.
وی عنوان کرد: از سوی دیگر، زمانی که سرمایه گذاران بخش خصوصی برای ایجاد امکانات گردشگری در این جزایر اقدام می کنند، با در اختیار داشتن شناسنامه زیست محیطی جزایر می توانیم خیلی سریعتر با بررسی طرح گردشگری ارائه شده، نسبت به اخذ مجوزهای لازم در این جزایر اقدام کنیم.
فرشچی در ادامه گفته های خود بر ضرورت توسعه گردشگری دریایی در جزایر خلیج فارس تاکید کرد و گفت: باید هر چه سریعتر اقدامات عملی در راستای توسعه گردشگری در سواحل و به ویژه جزایر بسیار منحصر به فرد خلیج فارس صورت گیرد.
وی یادآور شد: در حال حاضر بسیاری از جزایر خلیج فارس بکر و دست نخورده هستند و به دلیل ناشناخته ماندن، طبیعت گردان نیز از دیدن آنها محروم مانده اند.
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست عنوان کرد: همچنین باید راه دسترسی مناسب به این جزایر نیز از سوی مسئولان مربوطه ایجاد شود.

به نقل از : حبرگزاری میراث فرهنگی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

گفت و گورا شروع کنید...
سلام! سوالی داشتید؟
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ میدهیم
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
اشتراک گذاری
اسکرول به بالا