دستورالعمل اجرایی شناسایی و صیانت از وسایل نقلیه تاریخی تدوین شد

به ‌گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری، به ‌دنبال اخبار ضد و نقیض در فضای مجازی و مطبوعات درمورد موضوع آیین‌نامه و دستورالعمل اجرایی شناسایی و صیانت از وسایل نقلیه تاریخی، اداره ‌کل موزه‌های سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری امروز از تهیه و تدوین این دستوالعمل خبر داد.
بنا بر این گزارش، کارگروه شناسایی و صیانت از وسایل نقلیه تاریخی، با حضور نمایندگان سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری، کانون اتومبیل‌رانی و جهان‌گردی، وزارت ورزش‌ و جوانان (فدراسیون موتورسواری و اتومبیل‌رانی)، راهنمایی ‌و رانندگی (راهور ناجا)، سازمان محیط‌ زیست و وزارت صنعت، معدن و تجارت، به تدوین دستورالعمل اجرایی آیین‌نامه مذکور اقدام کرده است.
پیش‌نویس دستورالعمل برای تأیید به واحد حقوقی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ارسال شده و درصورت تأیید این واحد، دستورالعمل اجرایی آیین‌نامه شناسایی و صیانت از وسایل نقلیه تاریخی و صدور پلاک تاریخی ابلاغ خواهد شد.
همه مطالب و موارد مطرح‌شده در فضای مجازی و مطبوعات در مورد تصویب و ابلاغ دستورالعمل اجرایی آیین‌نامه و منتفی شدن فعالیت‌های کارگروه صدور پلاک تاریخی فاقد وجاهت قانونی است. همچنین اخبار و اطلاعات مربوط به این موضوع فقط از طریق ریاست و یا دبیرخانه کارگروه اعلام خواهد شد.

به نقل از سیری در ایران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

گفت و گورا شروع کنید...
سلام! سوالی داشتید؟
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ میدهیم
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
اشتراک گذاری
اسکرول به بالا