ساخت قطار نامریی در ژاپن

خبرگزاری میراث فرهنگی – بین‌الملل – درجشن صدمین سالگرد شرکت خطوط آهن« شرکت سیبو » از معمار ژاپنی خانم «کازیو سجیما»خواست تا یک ترن نامریی را برای این شرکت طراحی کند.
به گزارش فاکس نیوز این معمار شهرت خود را مدیون ساخت سازه‌های معماری از مواد شیشه‌ای کاملا متفاوت درطرح‌های معماریش است. سیجما با استفاده از موادی شفاف با قدرت بازتابی بشدت بالا سازه هایی ایجاد می‌کند که ازشدت شفافیت با محیط اطراف خود درهم می‌آمیزد و با بازتاب محیط پیرامون، کاملا نامریی به نظر می‌رسد.
او پیش از این با استفاده ازهمین مواد با خاصیت بازتابی شدید سازه‌هایی مشابه را در موزه لوور فرانسه ساخته است.
خانم سجیما دریک گفتگوی رسانه‌ای اعلام کرد من دراین ایده این فکر را داشتم که خیلی خوب می‌شود اگر این قطار بتواند به آرامی با مناظر زیبای طبیعت اطراف خود به هم زیستی برسد و نمای ظاهری آن تنها انعکاسی از محیط اطراف بوده و دراین مناظر محو شود. »
این ترن ویژه اکسپرس با شمار محدودی مسافر در گذر از مناظر متفاوت و زیبایی از کوه های« چی چی بو» گرفته تا میانه شهر توکیو سفر می‌کند. انتظار می رود که نخستین قطار نامریی جهان کار خود را از 2018 درنزدیکی توکیو آغاز کند.
سجیما می گوید:«بسیار علاقه دارم که این ترن با سرعت محدود بتواند شمار بسیاری از مردم را درخود بگنجاند که درحال مسافرت وحین حرکت با آرامش کامل درآن استراحت کنند به همان آرامشی که در اتاق نشیمن خود استراحت می‌کنند. طوری که مسافران به خود بگویند که مشتاقانه منتظرم که دوباره سوار این ترن شوم. »

به نقل از : خبرگزاری میراث فرهنگی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

گفت و گورا شروع کنید...
سلام! سوالی داشتید؟
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ میدهیم
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
اشتراک گذاری
اسکرول به بالا