مرکز تجارت اطلس

مرکز تجارت اطلس یکی ازجذّاب ‌ترین، مدرن‌ ترین و با کیفیت ‌ترین پروژه های تجاری کشور است که در بهترین منطقه تبریز واقع شده است.  یکی از مزیت ‌های مهم این مرکز، دسترسی آسان به شریان‌ های اصلی و مراکز عمده شهر تبریز است. وجود کاربری ‌های تجاری، رفاهی و خدماتی در کنار هم و تنوع مساحت در هریک از کاربری ‌ها، سیستم مدیریت هوشمند ساختمان (BMS) با برخورداری از معماری خلاقانه و برجسته، طراحی زیبا و حجم مهندسی جذاب، این مرکز را از امتیازات ویژه برخوردار کرده است.
اين مركز علاوه بر دارا بودن صنوف مختلف در طبقات و نمايشگاه‌ هاي تخصصي، با ارائه امكانات و تسهيلات تفريحي و رفاهي در خدمت هموطنان است.

مرکز تجارت اطلس، در هجده طبقۀ سازه‌ اي، با طراحي معماري منحصربه ‌فرد، در یکی از باارزش ‌ترین مناطق شهر پرآوازه تبریز، منطقه خوش آب ‌وهوای ولیعصر(عج)، انتهای همافر غربي واقع شده است.
منطقه نگین پارک در کوی ولیعصر به عنوان یکی از با ارزش‌ تر ین و خــوش آب و هوا ترین مناطق تبریز شناخته می شود و مرکز تجارت اطلس که در این منطقه واقع شده است از چهار طرف به خیابان های 20 متری محدود شده است. 29 درصد از سطح زمین توسط بنای ساختمان اشغال شده و 71 درصد بقیه آن به فضای سبز و پارک و محلی برای تفریح و گشت و گذار مراجعین اختصاص یافته است.

طبقات منفی شش تا منفی سه مجتمع تجاری اطلس کاربری پارکینگ با ظرفیت حدود 480 دستگاه خودرو، طبقات منفی دو تا طبقه ششم با کاربری تجاری و خدماتی شامل 281 واحد تجاری و خدماتی و طبقات هفتم تا یازدهم با کاربری اداری شامل هشتاد واحد اداری می باشند.

مركز تجارت اطلس داراي ماهيتي درونگراست؛ بدین معنا که درون آن داراي ساختاري نسبتاً شلوغ، پرهياهو و پوياست، اما بيرون آن ماهيتي ميني‌ مال، آرام و ساده دارد، از این نظر می‌ توان آن را به جعبه ‌اي با ظاهر ساده و دروني پرانرژي مانند کرد.
زمین این مجتمع همجوار مجموعه ‌ای از ساختمان‌ های مسکونی و عمومی است و از طریق شریان‌ های اصلی دسترسی‌ های لازم را به بهترین نحو تأمین می کند. این مجموعه توسط خیابان‌های ۲۰ متری پیرامون خیابان همافر و خیابان نگین پارک به بافت ‌های مسکونی مجاور و کوی ولیعصر متصل می ‌شود. بزرگراه توانیر که با احداث پل توانیر تبدیل به مهم‌ ترین محور ارتباطی بین جنوب و شمال تبریز شده است؛ یکی از مهم ‌ترین محورهای دسترسی به این مرکز است.

ساختمان مرکز تجارت اطلس دارای امکانات زیر است:
چهار طبقه پارکینگ اختصاصی و عمومی شامل 465 باب پارکینگ اختصاصی و عمومی
شش طبقه تجاری شامل 269 باب مغازه با صنوف تعریف شده، یک باب هایپرمارکت
دو طبقه شامل نه باب رستوران (فود کورت و کافی شاپ)، یک واحد فضای بازی کودکان و مهد کودک، یک واحد رستوران VIP
یک طبقه سالن تشریفات ویژه  (VIP)
پنج طبقه اداری شامل هشتاد واحد خدماتی
یک طبقه Show Room
فضاهای عمومی شامل: نشیمنگاهها، فضاهای سبز داخلی و خارجی، فضای سیال تجاری

ویژگیهای معماری
نمای ساختمان اطلس تبریز تلفیقی از گرانیت صدفی و سیلور با کامپوزیت آلوبند آمریکائی ضد حریق و نمای شیشه ای فریم لس و ترمال بریک شکو آلمانی با شیشه های دو جداره سکوریت بلژیکی با اسپیسر 20 میلیمتر همراه گاز آرکون.
ساختمان مجهز به 22 دستگاه پله برقی، پکیج خارجی (Kone یا THyssen آلمانی)، 7دستگاه آسانسور 10، 13 و 21 نفره خارجی با کابینهای شیشه ای و استیل ضد خش می باشد.

ساختمان مجهز با تهویه مطبوع هوای تازه توسط دیگهای بخار و چیلر های جذبی و اتاق های هوا سازوفن کوئیلهای سقفی می باشد.
ساختمان مجهز به دکوراتیو سیستمهای هوشمند BMS ذیل می باشد: اعلام و اطفاء حریق، کنترل نور پردازی، کنترل فیزیکی فضاها، کنترل موتور خانه، ارتباط داخلی (اینترکام)، اینترنت وایرلس همگانی، صاعقه گیر فرانسوی
وجود کاربری های هم افزا مثل هایپرمارکت، رستوران، شهربازی، سالن نمایشگاهی و فود کورت در کنار واحدهای تجاری و خدماتی، نیازهای گوناگون مراجعان را تامین می نماید.
فضای سبز پیرامون این مرکز با 8781 متر مربع به عنوان پارک محلی و نشیمن گاه ، برای عموم، قابل استفاده است.

در این مرکز میتوانید تمام اقلام مورد نیاز خود را اعم از انواع خوراک و پوشاک حتی انواع نان تازه که در فروشگاه طبخ میشود تهیه نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

گفت و گورا شروع کنید...
سلام! سوالی داشتید؟
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ میدهیم
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
اشتراک گذاری
اسکرول به بالا