شهرهای میزبان ایران در جام جهانی ۲۰۱۸

شهرهای میزبان ایران در جام جهانی

بازی های جام جهانی یک رویداد مهم و خاطره ساز برای همه است بویژه که این بازی ها و مسابقات را از نزدیک تماشا کنید و برای از نزدیک دیدن آن و حضور در این رویداد تاریخی که هر چهار سال یک بار رخ می دهد به شهرها و کشور برگزار کننده سفر کرده و لذت این سفر را در یاد و خاطره شیرین تر و ماندنی تر کنیم. در ادامه آراس سیر شما را با تاریخ  و زمان برگزاری، و شهرهای میزبان ایران در جام جهانی روسیه، جاذبه های تاریخی و فرهنگی هر شهر، مراکز تفریحی و خرید اطلاعات مفیدی دیگری که می تواند سفرتان را راحت تر و به یاد ماندنی کند آشنا می کند. با ما همراه باشید.

 

 سن پترزبورگ

سن‌ پترزبورگ که زمانی پایتخت کشور پهناور روسیه بود، حالا به عنوان دومین شهر بزرگ این کشور مورد توجه گردشگران است و در لیست چند گزینه برتر اهل سفر وسیر و سیاحت می باشد که البته این انتخاب بیراه هم نیست. یکی از شهرهای میزبان ایران در جام جهانی سن پترزبورگ می باشد.

این شهر یکی از زیباترین شهرهای دنیا می باشد و جزء گنجینه‌های تمدن بشر به حساب می آید. همچنین نام ها و القاب دیگری هم برای آن متصور شده اند که ونیز شمالی و نیز موزه در فضای باز از آن جمله است و به این نام ها معروف گشته است .

سن پترزبورک در سال ۱۷۰۳ به دستور و با نظارت پتر کبیر ساخته شد و از آن زمان تا ۱۹۱۸ پایتخت روسیه بود. این شهر برای مدتی پتروگراد خوانده می شد. اما با سقوط فرمانروای تزارها به نام لنین، لنینگراد نامیده شد و پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در این کشور نام پیشین خود را باز یافت. این دومین شهر بزرگ روسیه پس از مسکو که در منتهی‌الیه شمال‌غرب این کشور واقع شده‌ پس از لندن پاریس و مسکو پرجمعیت‌ترین شهر اروپا به حساب می آید. باید گفت گراد به معنی شهر است و پتروگراد نامی بود که آخرین تزار روسیه در زمان جنگ جهانی اول که در برابر آلمان می‌جنگید بر شهر سن پترزبورگ گذاشت گویا گزینش پسوند بورگ به این دلیل بوده که نام این شهر مانند نامهای آلمانی نباشد. پتروگراد یعنی شهر پتر! و گراد در زبان روسی گذشته برابر گوراد درزبان روسی حال می‌باشد. همچنین این شهر صحنه وقوع انقلاب ۱۹۱۷ روسیه و پایگاه دفاعی بسیار محکمی در برابر آلمان نازی در زمان جنگ جهانی دوم بوده، جایگاهی مهم و نقشی غیر قابل انکاری در تاریخ روسیه و نزد اهالی این سرزمین دارد و عنوان مرکز فرهنگی روسیه را به خود اختصاص داده است. با همه این ویژگی هایی که برشمردیم باید اضافه کنیم که به مدت دو قرن پایتخت روسیه نیز بوده‌ است.

نخستین رویارویی ایران در بازی های جام جهانی پیش رو، روز ۲۵ خرداد ۱۳۹۷، در ورزشگاه کرستوفسکی سنت پترزبرگ در مقابل مراکش می باشد. این بازی ساعت ۱۸:۳۰ به وقت تهران انجام می شود

 موقعیت جغرافیایی، شرایط آب و هوایی

گفتیم که سن پترزبورگ در منتهی‌الیه شمال‌غرب این کشور واقع شده‌است. یعنی درست در کناره‌های رود نِوا، در شرق خلیج فنلاند در دریای بالتیک. بنابراین دارای آب و هوایی با تابستان های گرم و شرجی که تحت تاثیر بادهای دریای بالتیک کمی خنک تر است و زمستانهای سرد و طولانی است. .

جاذبه های گردشگری و دیدنی های سن پترزبورگ

خب آراس سیری ها حالا که دانستید این شهر چقدر می تواند برای دیدن و گشتن در آن جالب وجذاب باشد و برای سفر و گردش در آن لحظه شماری می کنید اجازه بدهید قدری بیشتر آن را به شما معرفی کنیم که بدون شک برای شما جالب تر هم خواهد شد. ابتدا به کاخ ها سری می زنیم؛

کاخ پترهوف

کاخ پترهوف یا همان ورسای روسیه از کاخ‌ها و باغ‌های دیدنی این کشور است. در گذشته قصر خصوصی پطر کبیر بوده، به خاطر چشمه‌ها و گستردگی و زیبایی چشم نواز و خیره کننده اش، شهرتی جهانی برای خود رقم زده است. ترجیح می دهیم از آب نماهای  مشهور، مجسمه های برنزی زیبای آن، هنر و نقاشی های مسحور کننده اش بیش از این نگوییم تا خودتان از نزدیک دیده و لذت ببرید.

کلیسای سنت ایزاک

به دستور سزار سنگ بنای آن گذاشته شد، گنبد طلایی، سقف نقاشی شده، ستون های سنگ گرانیت قرمز، موزاییک های نفیس، مجسمه ها، نقاشی ها، شیشه های زیبا و رنگ آمیزی شده و… که برای کنار هم چیدن همه این مصالح بیش از ۴۰ سال وقت صرف شده و چنین مکان دیدنی را بوجود آورده است.

کلیسای ناجی در خون

کلیسای ناجی در خون یکی دیگر از اماکن دیدنی سن پترزبورک است

همچنین دیدنی هایی مانند؛ قلعه پیتر و پاول، کلبه پتر کبیر، موزه روس، اسب سوار برنزی، میدان سنا، خیابان نوسکی، میدان کاخ یا میدان قصر، ستون الکساندر، پل های شهر سن پترزبورگ، پل بزرگ ابوکوفسکی، پل آبی و…

خب حالا که کلی گشته اید سری هم به مراکز خرید بزنید تا قدری حال و هوای شما را تغییر دهد و برای رفتن به کازان این شهر خاطره انگیز آمادگی بیشتری پیدا کنید. لاروس سیکوندا، نمایشگاه هنرهای آزاد ایتیندانت، فروشگاه موسکوسکی، پاساژ ترید هاوس، فروشگاه ناروسکی و کارخانه لومونوسووای چینی از جمله مراکز خرید سن پترزبورگ هستند.

 

حمل و نقل عمومی

پیش از اینکه به وسائل نقیله درون شهری اشاره کنیم تا سفری راحت به شهرهای میزبان ایران در جام جهانی داشته باشید این نکته را هم بگوییم که فرودگاه بین المللی پولکوفو دارای ۲ ترمینال برای پروازهای داخلی و خارجی بوده و ۱۷ کلیومتر از مرکز شهر فاصله دارد.

استفاده از وسائل حمل و نقل عمومی در این شهر بهترین راه برای جابه جایی و رفت و آمد است که دسترسی به آن، هم بسیار ساده و راحت و هم به صرفه می باشد. مترو، تراموا، تاکسی که به وفور دیده می شود، اتوبوس و مینی بوس هایی بنام ماشروتکا به همین منظور در نظر گرفته شده است تاکسی های زیادی در شهر در حال تردد می باشند. راستی ما به شما توصیه می کنیم که فراموش نکنید پیش از سوار شدن به تاکسی حتما نرخ کرایه را بپرسید و هزینه را طی کنید

 

کازان، شهری یادآور خاطرات تاریخی

 

 

برویم به کازان که یکی از شهرهای میزبان ایران در جام جهانی است و برای ما ایرانی ها یادآور خاطراتی تاریخی است! پیش از هر چیز باید گفت که ایران با هماوردش اسپانیا در روز۳۰ خرداد ۱۳۹۷ در ورزشگاه کازان آرنا شهر کازان، روبرو می شود. این بازی ساعت ۲۱:۳۰ به وقت تهران انجام خواهد شد.

معرفی شهر کازان در روسیه

کازان، قازان یا غازان، یکی از شهرهای مهم کشور روسیه بوده و در بخش اروپایی روسیه است. گذشته پر حادثه این شهر که از حمله مغول گرفته تا محاصره شهر توسط ایوان مخوف، اشغال شهر توسط لژیون چک اسلواکی و… هیچ کدام مانع تبدیل شدن کازان به شهری مدرن با جاذبه هایی چشم نواز نشد. «کرملین کازان» میراث جهانی یونسکو در این شهر قرار گرفته است. شهر کازان، خاستگاه باشگاه فوتبال روبین کازان، یکی از تیم‌های محبوب، معروف و پرافتخار لیگ برتر روسیه است. عنوان پایتخت ورزشی روسیه در سال ۲۰۰۹ برای این شهر و همچنین به دلیل میزبانی مسابقات المپیاد تابستانی دانشجویی ۲۰۱۳، میزبانی مسابقات جهانی ورزش‌های آبی ۲۰۱۵، میزبانی بازی‌های جام کنفدراسیون‌ها ۲۰۱۷، و سرانجام یکی از شهرهای میزبان جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ کازان را شهر ورزشی در روسیه به حساب می آورند، بنابراین به حق هم شایسته عنوان پایتخت ورزشی روسیه می باشد.

آب و هوای کازان  و شرایط اقلیمی

خب از تاریخ بیرون بیاییم و قدری از آب و هوا بگوییم تا بدانید که با چه پوششی و تا چه اندازه مجهز باید به این شهر رفت! آب و هوای کازان مانند مردمانش معمولا گرم و متعدل است. بارش ها بیشتر در زمستان رخ داده و تابستان چندان بارشی را شاهد نخواهید بود اعتدال دما و دلپذیری هوا در تابستان، و زمستان و پاییز سرد ویژگی آب و هوایی کازان است بنابراین با خیال راحت در آوریل، می، ژوئن و جولای از سفرتان لذت ببرید.

حمل و نقل و جابجایی در داخل شهر کازان

باز هم اولین گزینه ای که برای گردش و رفت و آمد پیشنهاد می کنیم سیستم حمل و نقل عمومی یعنی مترو، اتوبوس‌های شهری و یا ترواموا و تاکسی می باشد فراموش نکنید این مورد آخر را باید از قبل رزرو کنید البته چنانچه رزرو تاکسی فراموشتان شد نگران نباشید. جالب است بدانید که حتی به راحتی و با قیمتی مناسب می توانید برای خود اتومبیلی اجاره‌ای کنید. حالا دیگرمجبور نیستید با راننده تا کسی ها چانه بزنید!

برای رفتن به کازان می‌توان با پروازهایی که از شهرهای دیگر به کازان انجام می‌شود، قطاری که از شهرهایی مانند مسکو و سن‌پترزبورگ به آن جا می رود، اتوبوس، تاکسی و یا اتومبیل شخصی به این شهر زیبا رسید. راستی باز هم همان توصیه مهم فراموش نشود؛ در مبدا پیش از سوار شدن، با راننده تاکسی مبلغ را طی کنید تا در مقصد هر دو طرف خوش و خندان باشید!

مکان‌های دیدنی کازان روسیه

باز هم کمی برویم بگردیم. گفتیم که کازان یکی از شهرهای ورزشی این کشور به شمار می رود، سوای این موضوع جاذبه‌های گردشگری و مکان‌های دیدنی بی‌شماری نیز دارد که در سفر به این شهر نباید از آن‌‌ها غافل ماند. از جمله این مکان‌ها می‌توان به کاخ‌ها، برج‌ها، بناهای تاریخی متعدد همچون مسجد قل‌شریف کازان، رستوران‌ها و مراکز تاریخی، کاخ کرملین کازان، کلیسا پیتر، کاخ کشاورزی، محله قدیمی تاتارها، کازان فامیلی، برج کازان، برج سویوم‌بایک، هرمیتاژ کازان، خیابان بائومان، بازار مرکزی کازانو دیگر بازارهای زیبا، ورزشگاه کازان که حتما شما را در آن جا خواهیم دید، اشاره کرد. بد نیست بدانید در کازان سه فرودگاه به‌نام‌های فرودگاه بین‌المللی کازان، فرودگاه شماره دو کازان و کازان بوریسوگلبسکویه وجود دارد.

سارانسک

خسته نباشید! وقت رفتن به سارانسک است، برویم؟

سرانجام پنج روز بعد، یعنی ۴ تیر  ۱۳۹۷ در آخرین بازی ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ در ورزشگاه موردویا شهر سارانسک، ایران و پرتغال مقابل هم قرار می گیرند  و این شهر یکی از شهرهای میزبان ایران در جام جهانی می باشد. می دانیم که شما هم دل توی دلتان نیست! اما خب پایان سفر است و بیایید کمی بیشتر خوش بگذرانیم و بیشتر بگردیم از این فرصت ها معمولا کم پیش می آید، از ما گفتن از شما هم همراه شدن با آراس سیر!

بزنیم به دل شهر اسطوره‌ها و افسانه‌ها، سارانسک زیبا و دیدنی. شهری در میانه بخش اروپایی روسیه با جمعیتی حدود سیصد هزار، با کلیساها و موزه‌هایی یکی دیدنی تر از دیگری، مکان مناسبی برای برگزاری جشنواره قوم شناسی به منظور حفظ هویت ملی، فرهنگ و آداب و رسوم با شکوه هر چه بیشتر، که لذت حضور در این مراسم بر کسی پوشیده نیست.

آب و هوای سارانسک

می دانیم که روسیه کشوری سردسیر به شمار می‌رود بنابراین سارانسک نیز قاعدتا چندان متفاوت و به دور از این شرایط جوی نیست. میانگین دما حدود ۴ درجه سانتی‌گراد در سال بوده و یکی از شهرهای سرد روسیه محسوب می شود. بالاترین دما ۳۶ درجه سانتی‌گراد بوده و پایین‌ترین دما منفی ۳۶ درجه سانتی‌گراد تجربه سارانسک از نوسانات دما می باشد. به طور کلی تابستانی معتدل و دلپذیر و زمستانی سرد و خشک ویژگی آب و هوای این شهر است، اما شما با خیال راحت و بدون دل نگرانی از سرما و گرما در زمان برگزاری بازی های جام جهانی به این شهر سفر کنید چون آن روزها هوا بسیار مطبوع و دل انگیز است و برای شما مسافران  شهرهای میزبان ایران در جام جهانی مشکلی پیش نخواهد آمد.

با چه وسیله می خواهید به سارانسک سفر کنید؟

یکی از زیباترین ایستگاه‌های قطار در بین شهرهای روسیه در این شهر در انتظار شماست. با اتوبوس هم که بروید به شما خوش خواهد گذشت.

حمل و نقل عمومی درون شهری سارانسک

سارانسک با همه زیبایی هایش شهر کوچکی است که اتوبوس تنها وسیله نقلیه آن به حساب می‌آید. اتوبوس هایی که به وفور در هر ایستگاه منتظر شما هستند تا به راحتی شما را از صبح زود تا اواخر شب در سارانسک بگردانند. از تاکسی هم به راحتی می توانید استفاده نمایید ارزان‌ترین نرخ کرایه تاکسی به نسبت برخی شهرهای روسیه  در سارانسک می باشد.

مکان های دیدنی سارانسک روسیه

نظرتان چیست سری به چند موزه و مکان دیدنی دیگر بزنیم؟ موزه هنرهای تجسمی، که به افتخار استپان ارزیا مجسمه ساز معروف روسیه نام‌گذاری شده است.

موزه فرهنگ مردمی موردوویا، ابتدا به عنوان زیرمجموعه‌ای از موزه هنرهای تجسمی افتتاح شد، اما هم‌اکنون به عنوان موزه فرهنگی قومی و مردمی منطقه شناخته می‌شود. این موزه در سال ۱۹۹۹ اقتتاح شده است، ونقش مهمی را در شناساندن فرهنگ منطقه به جوانان ایفا کرده است، موزه جنگ سارانسک، پارک پوشکین، کلیسای جامع سنت فئودور اوشاکوف، کلیسای یوحنا و….

سفر به شهرهای میزبان ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ با آراس سیر به ما که خیلی خوش گذشت، شما چطور؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

گفت و گورا شروع کنید...
سلام! سوالی داشتید؟
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ میدهیم
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
اشتراک گذاری
اسکرول به بالا