صف انتظار سرمایه‌گذاران یک ماهه می‌شود؟

خبرگزاری میراث فرهنگی – گردشگری – با توجه به آنکه صدور مجوزها برای سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری یکی از چالش‌های پیش روی سرمایه‌گذاران است و گاه دریافت این مجوزها بیش از دو سال زمان می‌برد «دلاور بزرگ نیا» مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران در گفت و گو با CHN از راه اندازی دبیرخانه پنجره واحد سرمایه‌گذاری به منظور کاهش مدت زمان صدور مجوزها خبر داد.

به گفته او، این دبیرخانه به منظور تسهیل سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی، صنعت – معدن – تجارت و گردشگری در استان مازندران شکل گرفته‌است تا به موجب آن شرایطی برای بهبود واحد کسب و کار، ساده سازی تبادل اطلاعات بین دولت و سرمایه گذاران، کاهش موازی کاری، کاهش مراجعات، کاهش زمان و هزینه خدمات سرمایه گذاری، کاهش زمینه رانت شویی، تقویت بخش خصوصی و شکوفایی استان حاصل شود. از این رو دستگاه‌های اصلی اجرایی استان و زنجیره‌های وابسته به این امر موظف به همکاری شدند.

بزرگ نیا یادآور شد: «برای تحقق این امر، شیوه نامه‌ای تعریف شده‌است که به موجب آن تمام دستگاه‌های اصلی مجری این طرح معرفی شدند و به موجب آن سایر دستگاه‌های فرعی باید همکاری‌هی لازم را داشته باشند. از این رو اداره محیط زیست، حمل و نقل و سایر ارگان‌هایی که در حوزه گردشگری نقش دارند باید از این امر پیروی کنند.»

به گفته او، با اجرایی شدن اهداف مورد نظر، سرمایه‌گذارانی که اسناد و مدارک آنها کامل باشد می‌توانند پیشنهاد خود را به این دبیرخانه ارائه دهند و سایر امور اعم از دریافت مجوزهای لازم و پیگری آن بر عده این دبیرخانه خواهد بود. در عین حال سرمایه‌گذاران می‌توانند ظرف حدود یک ماه مجوزهای لازم را دریافت کنند.

مدیرکل میراث و گردشگری مازندران در پاسخ به این سوال که قطعا ظرف یک ماه مجوزها صادر خواهد شد گفت: «تضمینی بابت این مهم وجود ندارد اما با توجه به آنکه گاهی شاهد آن هستیم که صدور مجوزها بیش از دو سال زمان می‌برد فعال شدن این دبیرخانه می‌تواند در تسریع این امر مفید باشد. درعین حال باید بگویم اگر نیاز به اجرای مقرارت خاص باشد استثنا خواهد بود هرچند که به دنبال تفویض اختیارات هستیم.»

به گزارش CHN، البته فعالیت این دبیرخانه درحال حاضر تنها در حد تسریع در صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری است و هنوز درخصوص ارائه تسهیلات و تضمین‌های مورد نیاز بازگشت سرمایه با بانک‌ها صحبت نشده است.

به نقل از: خبرگزاری میراث فرهنگی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

گفت و گورا شروع کنید...
سلام! سوالی داشتید؟
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ میدهیم
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
اشتراک گذاری
اسکرول به بالا