پاکسازی روستای تاریخی کندوان از آسیب های بصری

تهران – ایرنا – مدیر پایگاه پژوهشی روستای تاریخی کندوان گفت: پاکسازی سیمای روستای تاریخی کندوان از آسیب های بصری در راستای تکمیل پرونده ثبت جهانی آغاز شد.

به گزارش ایرنا از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، علیرضا قوچی اظهار کرد: پرونده ثبت جهانی روستای تاریخی کندوان در مرحله آماده سازی و تکمیل قرار دارد.
وی افزود: از همین رو، با تلاش کارشناسان پاکسازی پایگاه سیمای بصری روستای کندوان از آسیب های بصری چون حذف بنر و پارچه نوشته ها و جایگزینی با تابلوهای متناسب با بافت آغاز شد.
قوچی گفت: اکنون پس از حذف بنرها و تابلوهایی که با بافت تاریخی روستا همخوانی نداشت، اقدام به جایگزینی تابلوهایی چوبی و سنتی در اولویت قرار گرفته است.
به گفته وی، اقدامات مرمتی و استحکام بخشی در روستای تاریخی کندوان سبب شده تا مردم نسبت به حفاظت و نگهداری این بافت حساسیت جدی پیدا کنند طوری که این روستای تاریخی با توجه به جریان زندگی مردم در شرایط بسیار مناسبی قرار دارد.
کندوان به عنوان تنها روستای زنده صخره‌ای جهان محسوب می شود که که زندگی طبیعی مردم در آن جریان دارد.
این روستای 700 ساله در شمال‌غرب ایران و واقع در ارتفاعات کوه سهند یکی از جذاب‌ترین مکان‌های دیدنی و شگفتی‌های کشور است که تاکنون هویت باستانی خود را حفظ کرده است.

به نقل از خبرگزاری ایرنا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

گفت و گورا شروع کنید...
سلام! سوالی داشتید؟
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ میدهیم
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
اشتراک گذاری
اسکرول به بالا