گیلان، میزبان نزدیک به 23 میلیون گردشگر تابستانی

رضا علیزاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد گردشگر بر حسب نفر شب اقامت محاسبه شده و نسبت به دوره مشابه سال گذشته 51 و یازدهم صدم درصد رشد داشته است.
وی با بیان اینکه طی سال های اخیر گیلان جایگاه مناسبی در حوزه جذب گردشگر را به خود اختصاص داده، این مهم را مرهون حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی و نیز حمایت های نهادهای دولتی این استان دانست.
علیزاده ادامه داد: صنعت گردشگری امروزه در ردیف صنایع پردرآمد، پاک و کم هزینه دنیا قرار دارد و توانسته اشتغال پایداری را در جای جای جهان ایجاد کند از این رو، مکان های دارای توانمندی جذب گردشگر چون استان گیلان نیازمند اهتمام ویژه مسئولان است.
وی افزود: توسعه گردشگری استان، رفع موانع سرمایه گذاری چرخه های اقتصاد، تولید و اشتغال را به دنبال دارد و استان را به سمت خودکفایی سوق خواهد داد.
علیزاده بر نقش حمایت های بانکی در رشد سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: حمایت از بخش خصوصی در واقع تلاشی برای فراهم آوردن زیرساخت های گردشگری و توسعه این صنعت رو به رشد است.
وی با بیان اینکه برخی از پروژه های گردشگری استان با موانع بانکی روبرو هستند، خواستار رفع مشکلات موجود تا رسیدن به بالندگی اقتصادی در آنها شد.
87 هتل، 23 هتل آپارتمان، 75 مجتمع گردشگری، 47 مهمانپذیر، یک هزار و 43 خانه مسافر، 233 واحد پذیرایی بین راهی و سفره خانه سنتی و 53 دفتر خدمات مسافرتی در گیلان فعال هستند.
در حال حاضر در تاسیسات گردشگری استان، شش هزار و 32 نفر شاغل هستند که از این تعداد چهار هزار و 926 نفر مرد و یک هزار و 106 نفر را بانوان تشکیل می دهند.

منبع: سیری در ایران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

گفت و گورا شروع کنید...
سلام! سوالی داشتید؟
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ میدهیم
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
اشتراک گذاری
اسکرول به بالا