گردشگری به‌سراغ وزارت صنعت می‌رود

معاون گردشگری کشور از پیگیری برخی مطالبات صنعت گرشگری در بخش واردات تجهیزات و معافیت‌های مالیاتی از طریق وزارت صنعت، معادن و تجارت خبر داد.

مرتضی رحمانی‌موحد با اشاره به جلسه‌ای که اخیرا به همراه رؤسای تشکل‌های هتلداران و تورگردانان با رییس گمرک ایران داشته، به ایسنا گفت: این دیدار در چارچوب حمایت از فعالان صنعت گردشگری صورت گرفت که اتفاقا پس از طرح برخی مشکلات در خصوص ترخیص کالا و ورود خودروهای گردشگری، گمرک همراهی کرد و قول مساعد داد؛ حل این مشکلات را پیگیر شود.

او اظهار کرد: ‌برخی مشکلات این صنعت ارتباطی با گمرک ندارد و باید از طریق وزارت صنعت، معدن و تجارت حل شود، مسائل عمده‌ای که به واردات و ترخیص تجهیزات هتلی برمی‌گردد و یا به معافیت‌های مالیاتی مربوط است، برای همین قرار شد از طریق آن وزارتخانه پیگیر رفع مشکلاتی از این دست باشیم.

وی افزود: ‌ما مجبوریم برخی تجهیزات مورد نیاز این صنعت را به ایران وارد کنیم، چون برخی کالاها از نظر کمیت و کیفیت قابلیت ساخت در داخل کشور را ندارند و لازم است برای تامین و ارتقاء استاندارد گردشگری، آن‌ها را وارد کنیم که در این راه به همراهی و حمایت وزارت صنعت نیازمندیم.
این مطلب را هم ببینید :  فروش 2.5 میلیون دلاری آثار ایرانی در حراج کریستیز خاورمیانه

رحمانی‌موحد متذکر شد: ‌قرار نیست ما دیداری با وزیر صنعت داشته باشیم، این مشکلات به صورت مکتوب پیگیری خواهند شد و امیدواریم وزارت صنعت، معدت و تجارت نیز همراه باشد.

به گزارش ایسنا، در آخرین جلسه‌ای که فعالان گردشگری با گمرک ایران داشتند، جامعه هتلداری میلداران خواستار بازنگری در قوانین مربوط به تعرفه‌های واردات تجهیزات هتلی شد. گمرک پذیرفت هتل از شمول کالاهای لوکس خارج شود و پس از یک دوره‌ی کارشناسی وضعیت موجود، طرح تسهیل واردات تجهیزات هتلی با تعیین معافیت‌های مالیاتی برای تصویب در هیات دولت، آماده شود.

همچنین مشکلات مربوط به واردات خودروهای گردشگری، طرحی که چندی پیش از دستور کمسیون‌های هیات دولت خارج شد، در کنار مصائب سفر گردشگرانی که با وسایل نقلیه شخصی خود به ایران می‌آیند، مطرح شد که گمرک برای بررسی پیشنهادات و قوانین موجود تا تعیین راهکار، فرصت خواست. اکنون معاون گردشگری گفته است؛ تامین برخی نیازهای گردشگری به گمرک برنمی‌گردد و باید در وزارت صنعت، معدن و تجارت حل شود.

منبع: سیری در ایران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

گفت و گورا شروع کنید...
سلام! سوالی داشتید؟
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ میدهیم
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
اشتراک گذاری
اسکرول به بالا