50 درصد آثار گردشگری تهران در منطقه 12 قرار دارد

مجتبی خشایار روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه منطقه 12 دارای شش محله اصلی با ارزش تاریخی و بافت فرهنگی چون عودلاجان، سنگلج، چاله میدان، دولت، ارگ و بازار است افزود: این منطقه از لحاظ داشتن جاذبه های دیدنی و گردشگری در پایتخت از مناطق بسیار مهم و قابل توجه است.
وی از آثار تاریخی بازارچهارسوق بزرگ مربوط به دوره قاجار ، حمام نواب،خانه کاظمی،امام زاده یحیی و ارگ تاریخی تهران مربوط به دوره صفوی ،بازارامیر مربوط به دوره قاجار از جمله مراکز تاریخی و دیدنی منطقه 12 تهران یاد کرد و گفت: گردشگری به عنوان یک صنعت پویا و زنده می تواند زمینه جذب سرمایه گذار به منطقه 12 باشد که دراین خصوص شهرداری با حمایت و فراهم کردن زیر ساخت های لازم از آنها استقبال خواهد کرد.
وی با بیان اینکه در بخش گردشگری امسال برنامه های زیادی را در منطقه 12 خواهیم داشت افزود: تلاش برای مرمت آثارتاریخی
از طریق جذب سرمایه گذار توسط بخش خصوصی و نیز ایجاد زمینه مناسب و رفاه برای تامین خواسته های سرمایه گذاران از طریق دفاتر نوسازی از برنامه های این مدیریت برای توسعه صنعت گردشگری در منطقه 12 است.
خشایار گفت: خانه کاظمی با مساحت 1200 متر مربع و حمام نواب با یکهزار متر مربع مساحت از جاذبه های دیدنی منطقه روزانه پذیرای شماری از علاقه مندان به گردشگری است.
به گفته وی با توجه به رویکرد گردشگری ایجاد شده در منطقه 12 پیشنهاداتی در جذب سرمایه دریافت شده که در حال بررسی آنها هستیم.
خشایار از اجرایی شدن طرح ارتقای کیفیت زندگی تا پایان امسال در این منطقه تاریخی و فرهنگی پایتخت خبرداد و افزود:
طرح ارتقای کیفیت زندگی در منطقه 12 شهرداری تهران دارای دو محور زیست مومنانه و گردشگری است.
منطقه 12 شهرداری تهران دارای جمعیتی افزون بر 91 هزار خانوار ساکن و بیش از دو میلیون نفر جمعیت شناور است و به عنوان از مناطق مهم تاریخی، گردشگری پایتخت مطرح است.

تهران

منبع: سیری در ایران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

گفت و گورا شروع کنید...
سلام! سوالی داشتید؟
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ میدهیم
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
اشتراک گذاری
اسکرول به بالا