آنتالیا

جاذبه های گردشگری آنتالیا، موزه ها، سایت های باستانی و مکان های تاریخی شهر

جاذبه های گردشگری آنتالیا، برای دوست داران طبیعت و عاشقان تاریخ، بسیار متعدد، جذاب و لذت بخش است. آنتالیا این شهر نگارنگ در ترکیه با ساحل فیروزه‌ای، شن‌های طلایی، معماری پیچیده رومی و ویرانه‌های ماقبل تاریخ شگفت‌انگیز، سواحل دوست‌داشتنی، مناظر تاریخی یا آبشارهای جادویی که در حومه شهر پراکنده‌شده‌اند. می‌تواند برای همه لذت‌بخش باشد.

کاوش در مرکز تاریخی آنتالیا راهی لذت‌بخش برای شناخت شهر است. این شهر شگفت‌انگیز شما را نه‌تنها با ترکیه امروزی، بلکه با تمدن‌هایی که در طول اعصار از این گوشه از جهان عبور کرده‌اند، آشنا می‌کند.

اگر برای تعطیلات در آنتالیا برنامه ریزی می کنید، فکر نکنید که تنها کاری که می توانید در آنجا انجام دهید، استراحت در کنار ساحل و یا هتل و استفاده از خدمات هتل است. آنتالیا مکانی بسیار متنوع با صدها کار برای انجام دادن، کاوش کردن و لذت بردن است. به دنبال هر نوع تعطیلاتی که هستید، با فهرست برترین جاهای دیدنی آنتالیا به برنامه‌ریزی سفر خود کمک کنید، برنامه‌ای که شامل اکثر مکان‌های برتر برای بازدید در آنتالیا است.

برای کسب اطلاعات در مورد جاذبه های گردشگری آنتالیا که قدمت تاریخی و باستانی دارند، این مقاله از آژانس آراس سیر تبریز خدمت شما ارائه میشود.

آسپندوس (Aspendos)

جاذبه های گردشگری آنتالیایکی از جاذبه های گردشگری آنتالیا، آسپندوس است که حدود 47 کیلومتری شرق آنتالیا قرار گرفته و در لیست مکان های دیدنی آنتالیا ترکیه جایگاه مشخصی دارد. ادعا می شود که بهترین مکان باستان شناسی عظیم رومی حفظ شده در جهان است. این شهر باستانی دارای تئاتر معروف رومی است که از برترین جاذبه های گردشگری آنتالیا است. آسپندوس که در قرن دوم ساخته شده است، می‌تواند شما را با ویرانه‌های شگفت‌انگیز خود مجذوب خود کند.

دوران شکوه آسپندوس، این شهر خیره کننده و باستانی در قرون دوم و سوم بوده است، زمانی که بیشتر خرابه هایی که امروزه دیده می شوند ساخته شده اند.

به غیر از تئاتر، که به طور کامل بازسازی شده است و می تواند 15000 نفر را در خود جای دهد، بسیاری از بقیه مکان ها هنوز خراب است و خرابه های آن ها به جای مانده است.

گزینه های زیادی برای رفتن به آسپندوس وجود دارد؛ می توانید ماشین اجاره کنید، با اتوبوس سفر کنید یا بخشی از تورهای از پیش طراحی را خریداری کنید.

موزه آنتالیا (Antalya Museum)

جاذبه های توریستی آنتالیا

موزه آنتالیا دارای مجموعه ای عالی و جامع است که هر جنبه ای از میراث غنی ترکیه را به نمایش می گذارد. این موزه یکی از جاذبه های توریستی آنتالیا است که نمی‌توانید آن را از دست بدهید. اگر به تاریخ کلاسیک این بخش از ساحل ترکیه علاقه دارید، بازدید از این موزه عالی برایتان لذت بخش خواهد بود.

نمایشگاه های خیره کننده در اینجا بهترین یافته ها را از تمام سایت های حفاری اصلی در حومه اطراف به نمایش می گذارند. بخش بزرگ باستان‌شناسی نمایش‌هایی از عصر برنز تا بیزانس را ارائه می‌کند، هرچند که بیشتر به‌خاطر نمایشگاه‌هایی از مجسمه‌های زیبا که در دوران هلنیستی و رومی شهرهای باستانی مانند پرگه، زانتوس و پاتارا ایجاد شده‌اند، شناخته شده است.

جاذبه های کلیدی: موزاییک های سلوکیا، نمایش نقره ای آسپندوس، و مجسمه های الهی پرگه

زمان بازدید: 9 صبح الی 18:30

مشاهده سایت موزه آنتالیا

دروازه هادریان (Hadrian’s Gate)

جاذبه های گردشگری آنتالیا

چشمگیرترین ورودی به منطقه قدیمی شهر آنتالیا از طریق دروازه هادریان (به ترکی اوچ کاپیلار (Uçkapılar)) است که دروازه اصلی منتهی به بخش شرقی شهر قدیمی است و از جاهای دیدنی آنتالیا محسوب میشود.

امتداد قابل توجهی از دیوارهای شهر هلنیستی و رومی در ضلع شرقی منطقه شهر قدیمی توانسته اند به صورت جزئی حفظ شوند، اما دروازه هادریان قابل توجه ترین این بخش است.

این بنای یادبودی خارق العاده به افتخار امپراتور روم هادریان که در سال 130 پس از میلاد از آنتالیا بازدید کرد، ساخته شده است. گفتنی است که طاق پیروزی به خوبی حفظ شده است و هنوز هم به عنوان یکی از ورودی های اصلی محله تاریخی Kaleici عمل می کند.
در دروازه هادریان سه طاق با ستون ها ردیف شده اند و سقف درون آن حکاکی های زیبایی دارد که می توانید به آنها خیره شوید. دو برج قدیمی به خوبی دروازه هادریان را در دو طرف قاب می‌کنند. در حالی که دیوارهای دفاعی قدیمی هنوز بیشتر شهر را احاطه کرده اند، دروازه هادریان تنها دروازه ورودی است که هنوز باقی مانده است.

آدرس: خیابان آتاتورک (Atatürk Caddesi)

شهر قدیمی آنتالیا، Kaleici

جاذبه های توریستی آنتالیا

 Kaleici از جاذبه های توریستی آنتالیا است و برای بسیاری از بازدیدکنندگان نقطه برجسته سفر آنها است.  اگر می خواهید ترکیب مست کننده زندگی معاصر و سنتی ترکیه را تجربه کنید، نباید از دست بدهید.

مرکز تاریخی شهر مملو از عمارت های قدیمی عثمانی و بناهای زیبا است که قدمت آنها به دوران روم و بیزانس می رسد. به این ترتیب، Kaleici لذت مطلق برای گشتن و پرسه زدن در دل تایخ ااست. عمارت‌های عثمانی سفیدپوش و با سقف قرمز کاملاً بازسازی‌شده در خیابان‌های سنگ‌فرش قرار گرفته‌اند، که اکنون محل انبوهی از هتل‌های بوتیک، فروشگاه‌های سوغات، گالری‌های هنری، و رستوران‌ها هستند. با تعداد بی شماری از رستوران ها، مغازه ها و کافه هایی که می توانید انتخاب کنید، چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن وجود دارد.

همچنین تعدادی گالری هنری کوچک و دوست داشتنی وجود دارد که می توانید از آنها بازدید کنید. در میان خیابان‌های باریک، ساختمان‌های شگفت‌انگیزی بسیاری وجود دارد، از جمله مسجد تکلی مهمت پاشا (Tekeli Mehmet Paşa Mosque) متعلق به قرن هجدهم به خاطر کاشی کاری های داخلی پیچیده اش ارزش دیدن دارد. همچنین میدان اصلی شهر دارای دروازه دژ و برج ساعت پوشیده از سنگ است که بازدید از این آنها خالی از لطف نیست.

در امتداد کوچه حسابچی(Hesapçi Sokak)، مناره زیبای کسیک (Kesik Minare ، مناره کوتاه شده) را خواهید دید. این مناره در قرن نوزدهم در اثر آتش سوزی ویران شد، این تنها چیزی است که از ساختمانی باقی مانده است که زندگی خود را به عنوان یک معبد رومی آغاز کرد، به یک کلیسای بیزانسی تبدیل شد و در نهایت به عنوان یک مسجد به زندگی خود ادامه داد.

مناره یولی (Yivli Minaret)

جاهای دیدنی آنتالیا

یکی از شناخته‌شده‌ترین جاذبه های گردشگری آنتالیا، مناره یولی (Yivli Minaret)، یک بنای تاریخی زیبایی است که معماری سلجوقی را به‌خوبی به نمایش می‌گذارد. این مناره بخشی از مسجد قرن سیزدهم است که هنوز هم تا به امروز مورد استفاده قرار می گیرد، Yivli در مرکز تاریخی واقع شده است.

مناره یولی (Yivli Minaret) که در زبان ترکی به معنای «مناره فلوت دار» است، 38 متر ارتفاع دارد و اکنون موزه قوم نگاری آنتالیا را در خود جای داده است که آثار قدیمی و جالبی دارد.

ترمسوس(Termessos)

شهر آنتالیا

ترمِسوس (Termessos) که در دامنه کوه سولیموس (Solymos) در ارتفاع بیش از 1000 متر قرار دارد، یک شهر باستانی بسیار جذاب است که در 17 کیلومتری شمال غربی آنتالیا قرار دارد و از جاهای دیدنی آنتالیا محسوب میشود. با مناظر شگفت انگیز اطراف و کوه های دوردست توروس، کاوش در ساختمان های قدیمی و بقایای ترمسوس تجربه جادویی است. خیابان ستون دار و آگورا تنها دو مورد از نقاط برجسته آن هستند.

 ویرانه های دیوارهای باستانی، طاق پیروزی، آب انبارها، تئاتر، آگورا و اودئون از جمله دیدنی های فضای چشمگیر ترمسوس است.

پرگه (Perge)

آنتالیا کجا بریم

پرگه در 15 کیلومتری آنتالیا قرار دارد و یک سایت باستانی شگفت انگیز است. این سایت که از جاذبه های گردشگری آنتالیا محسوب میشود، زمانی پایتخت پامفیلیای باستانی بود که در حدود 1000 سال قبل از میلاد ابتدا تحت حکومت یونان و سپس در روم شکوفا شد و هم اکنون در این سایت تعداد زیادی خرابه باورنکردنی وجود دارد که می‌توانید کاوش کنید. تئاتر خیره کننده رومی نقطه برجسته سفرهای بسیاری از مردم است، همچنینحمام‌های رومی، دروازه هلنیستی و منطقه آکروپولیس با مناظر وسیع آن در سراسر سایت، همگی جالب توجه هستند.

علاوه بر مجموعه عظیمی از ساختمان‌های مخروبه، معابد نیمه ویران و ستون‌های زیبا، Perge همچنین یک استادیوم ارابه‌سواری شگفت‌انگیز دارد که در روزهای اوج خود می توانست 15000 تماشاگر را در خود جای دهد.

خرابه‌های پرگه، در حدود 17 کیلومتری شرق آنتالیا، به اندازه سایر مکان های دیدنی در سواحل مدیترانه ترکیه معروف نیستند و این به این معنی است که جمعیت کمتری را به خود جذب می‌کنند و بازدیدکنندگان را قادر می‌سازد تا خیابان‌های ستون‌دار طولانی و معابد نیمه فرو ریخته را در آرامش کاوش کنند.

برای رسیدن به این سایت، میتوانید از شبکه تراموا آنتالیا استفاده کرده و به منطقه آکسو برسید و از آنجا می‌توانید دو کیلومتر آخر را تا دروازه ورودی سایت پیاده روی کنید.

فاسلیس (Phaselis)

عکس آنتالیا جاهای دیدنی

بندر قدیمی لیکیا فاسِلیس (Phaselis)، در حدود 60 کیلومتری جنوب غربی آنتالیا، جایی است که اسکندر مقدونی در سال 334 قبل از میلاد، اقامتگاه زمستانی خود را برپا کرد. این بندر زیبا یکی از مکان های دیدنی آنتالیا است که بازدید از آن خالی از لطف نیست.

بقایای یک تئاتر، قنات، معابد، و خیابان ستون‌دار برای کاوش، و همچنین دروازه طاق هادریان شهر باستانی، که در سال 114 پس از میلاد ساخته شد، وجود دارد.

موقعیت ساحلی خرابه ها بسیار زیبا است و موزه کوچک موجود در محل، یافته های حفاری شده را به نمایش می گذارد.

شهر سیمنا (Simena)

راهنمای گردشگری آنتالیا

شهر باستانی سیمِنا که امروزه کالکوی نامیده می‌شود و  جذاب ترین مکان های دیدنی آنتالیا به حساب می آید، یک مکان باستانی با مقبره‌های صخره‌ای و خرابه‌هایی است که امروزه تنها با قایق از Kaş، Demre و Üçağız می‌توان به آنجا رفت.

بخش‌هایی از شهر کوچک ساحلی لیکیا، که از قرن چهارم ساکن بود، به دلیل یک زلزله زیر آب مدفون شد. در نتیجه شهر تبدیل به جزیره شد.

در حال حاضر یک متر زیر سطح آب، بسیاری از خرابه های باستانی و اسکله بندر به وضوح قابل مشاهده است. باسیلیکای معروف غرق شده را می توان با تور قایق کاوش کرد.

در شهر، کوچه‌های جذاب با دیوارهای سنگی و سنگفرش‌های قدیمی شما را به قدم زدن دعوت می‌کنند در حالی که قلعه قرون وسطایی منظره‌ای تماشایی از جزیره ککووا را ارائه می‌دهد.

موزه شنی (Sandland Antalya)

بهترین جاذبه ها آنتالیا

موزه ای در فضای باز از نوع خاصی در ساندلند آنتالیا در ساحل لارا منتظر شماست. مجسمه های شنی ساخته شده توسط هنرمندان از سراسر جهان در اینجا در فضایی حدود 10000 متر مربع به نمایش گذاشته شده است.

سندلند به عنوان “فوق العاده ترین موزه جهان” نیز نامیده می شود و یکی از جاذبه های گردشگری آنتالیا است. . اگرچه نمایشگاه هر سال موضوع متفاوتی دارد، تقریباً همیشه می‌توانید چهره‌های اساطیری یونانی و مصری، عجایب هفتگانه جهان، برج ایفل، کولوسئوم و بسیاری موارد دیگر را پیدا کنید. و همه چیز از شن و ماسه ساخته شده است. نورپردازی عصرانه طعم بسیار خاصی می بخشد.

اگر میخواهید در مورد محبوب‌ترین تفریحات آنتالیا بیشتر بدانید و با تجربیاتی که نباید از دست بدهید، گشت‌وگذارهای بی‌نظیر، پارک‌های ماجراجویی بیشتر آشنا میشوید، مقاله “تفریحات آنتالیا، پارک های آبی، آبشارها و سواحل زیبای این شهر” را از دست ندهید.

برای بازدید از جاذبه های گردشگری در تور آنتالیا، می‌توانید به آژانس آراس سیر تبریز مراجعه کنید. برای رزرو با شماره‌های واتساپ همکاران ما در تماس باشید یا اینکه به‌صورت حضوری به شعب ما مراجعه کنید.

شماره‌های واتساپ همکاران ما در شعب وان و تبریز:

بخش فروش:

09335885450 خانم بینش

09359377719  ناصر فائقی‌نیا

09931110386 امیر فائقی نیا

09146176089 خانم رهبر

مدیریت:

09141096089  علی فائقی‌نیا

آدرس شعب آراس‌سیر در تبریز و وان جهت رزرو حضوری:

دفتر ایران: تبریز، چهارراه منصور،مجتمع ایپک، ورودی دو، واحد 103

دفتر ترکیه: وان، شرّفیه محله سی،  انقلاب سُکاک

2 دیدگاه دربارهٔ «جاذبه های گردشگری آنتالیا، موزه ها، سایت های باستانی و مکان های تاریخی شهر»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

گفت و گورا شروع کنید...
سلام! سوالی داشتید؟
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ میدهیم
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
اشتراک گذاری
اسکرول به بالا