کدام ایرلاین‌های ترکیه در پروازهای داخلی ترکیه فعالیت دارند؟

روزانه پروازهای زیادی توسط ایرلاین های ترکیه از فرودگاه‌های ترکیه انجام می‌شود و مسافران زیادی را در داخل و خارج این کشور جابه‌جا می‌کنند. ترکیه یکی از پرطرفدارترین و گاه ارزان‌ترین مقاصد سفرهای خارجی برای ایرانی‌ها به‌شمار می‌رود. سراسر این کشور پر است از جاهای دیدنی زیبا و فوق‌العاده که هر گردشگری دوست دارد برای یک بار هم که شده، از آن‌ها دیدن کند. در گذشته ایرانی‌ها بیشتر به استانبول سفر می‌کردند اما امروزه شهرهای دیگر ترکیه مثل ازمیر، آنتالیا، آدانا، ترابزون و … هم اسم‌های آشنایی برای ایرانی‌ها محسوب می‌شود که گاهی دوست دارند با ایرلاین‌های ترکیه و پرواز داخلی به آن‌ها سفر کنند. از این رو بهتر است با ایرلاین‌هایی که در پروازهای داخلی ترکیه فعال هستند، آشنا شوید تا هنگام رزرو پرواز، اطلاع دقیقی از ایرلاین و خدماتی که ارائه می‌دهد، داشته باشید. شما میتوانید رزرو آنلاین پروازهای داخلی ترکیه را به آژانس آراس سیر که هم در ایران و هم در ترکیه شعبه دارد، بسپارید. در ادامه با ایرلاین های ترکیه و پروازهای داخلی ترکیه بیشتر آشنا میشوید.

 ترکیش ایرلاین

ایرلاین های ترکیه

ترکیش ایرلاین که در سال ۱۹۳۳ میلادی تاسیس شده است، قدیمی‌ترین ایرلاین ترکیه به‌شمار می‌رود. علاوه بر این، ترکیش ایرلاین بزرگترین شرکت هواپیمایی ترکیه نیز است.البته به جرات میتوان گفت این ایرلاین بهتریم هواپیمایی ترکیه است.

این ایرلاین سه کلاس پروازی اکونومی، بیزینس و کامفورت دارد. میزان باری که مسافران می‌توانند در پروازهای این شرکت حمل کنند، به شرح زیر است:

 • کلاس اکونومی: ۲۰ کیلوگرم
 • کلاس بیزینس: ۳۰ کیلوگرم
 • کلاس کامفورت: ۱۵ کیلوگرم

ترکیش ایرلاین در حال حاضر به بیش از ۲۶۵ مقصد در اقصی نقاط جهان پروازهای مسافربری و باربری دارد. تهران، تبریز، اهواز، شیراز، اصفهان، مشهد و کرمانشاه جزو مقاصد این ایرلاین قرار دارند.

در داخل ترکیه نیز می‌توان گفت هواپیمایی ترکیش تقریبا به همه شهرها پرواز دارد. مقاصد پروازهای داخلی ترکیه توسط ترکیش ایرلاین به شرح زیر است:

وان، ترابزون، استانبول، آنکارا، آنتالیا، ازمیر، آدانا، آدییامان، آگری، آلانیا، آرتوین، بالیکسیر، باتمان، بینگول، بورسا، کاناکاله، دنیزلی، دیاربکر، الازیک، ارزروم، اسکی شهر، قاضی عنتاب، هاکاری، هاتای، ایغدیر، اسپارتا، کارس، کاستامونو، کایسری، کوجالی، قونیه، کوتاهیه، کاهرامان ماراش، موش، مالاتیا، ماردین، بدروم، موغله، نوشهیر، اردو، سامسون، سینوپ، شیرناک، سیواس و اوساک.

کسب اطلاعات بیشتر در مورد: فرودگاه فریت ملن شهر وان ترکیه

هواپیمایی پگاسوس

ایرلاین ترکیه

شرکت هواپیمایی پگاسوس یکی از ایرلاین های ترکیه است که به صورت خصوصی و ارزان خدمات پروازی ارائه می‌دهد؛ گفته می‌شود این شرکت ارزان‌ترین ایرلاین ترکیه به‌شمار می‌رود. با توجه به قیمت پایین بلیط‌های این شرکت هواپیمایی، طبیعی است که فقط دارای کلاس اکونومی باشد.

مسافرانی که در با هواپیماهای این شرکت هواپیمایی سفر می‌کنند، مجاز به حمل ۱۵ الی ۲۰ کیلوگرم بار هستند.

پگاسوس ایرلاینز به ۳۳ مقصد داخل ترکیه و ۷۰ مقصد بین‌المللی (از جمله ایران) پرواز دارد. پروازهای داخلی ترکیه توسط شرکت هواپیمایی پگاسوس به مقاصد زیر انجام می‌شود :

وان، آدانا، آنتالیا، ازمیر، بدروم، ارزروم، قونیه، مارماریس، باتمان، قاضی عنتاب، هاتای، موش، نوشهیر، سامسون، بالی کسیر، دیاربکر، الازیر، کایسری، مالاتیا و قبرس شمالی.

هواپیمایی اطلس گلوبال (اطلس جت)

شرکت هواپیمایی اطلس گلوبال که قبلا با نام «اطلس جت» فعالیت می‌کرد، یکی دیگر از ایرلاین‌های ترکیه و همچنین ارزان قیمت این کشور است. این شرکت دارای دو کلاس پروازی اکونومی پلاس و بیزینس کلاس است. میزان حمل بار مجاز این شرکت در پروازهای داخلی به شرح زیر است:

 • کلاس اکونومی: ۱۵ تا ۲۰ کیلوگرم
 • بیزینس کلاس: ۲۰ تا ۳۰ کیلوگرم

 پروازهای داخلی ترکیه توسط شرکت هواپیمایی اطلس گلوبال به این شهرها انجام میشود:

استانبول، آنتالیا، ازمیر، آدانا، قاضی عنتاب، بدروم، کایسری، ارجان و قبرس شمالی.

شرکت هواپیمایی سان اکسپرس

سان اکسپرس هم در دسته ایرلاین‌های ترکیه قرار دارد که پروازهای ارزان‌قیمت ارائه می‌دهد . این شرکت اولین شرکت هواپیمایی خصوصی ترکیه است که پروازهای سیستمی برنامه‌ریزی شده در مسیر ترکیه-اروپا (به ویژه آلمان) راه‌اندازی کرده است.

سان اکسپرس سه کلاس پروازی سان‌اکو (SunEco)، سان‌کلاسیک (SunClassic) و سان‌پرمیوم (SunPremium) دارد. میزان حمل بار مجاز در پرواز این شرکت هواپیمایی به شرح زیر است:

 • کلاس سان‌اکو: ۳۰ کیلوگرم
 • کلاس سان کلاسیک: ۳۵ کیلوگرم
 • کلاس سان‌پرمیوم: ۴۰ کیلوگرم

شرکت هواپیمایی سان اکسپرس در پروازهای داخلی ترکیه نیز فعال است و به شهرهای زیر پرواز دارد:

وان، استانبول، ازمیر، آنتالیا، ترابزون، ارزروم، قاضی عنتاب، دیاربکر، قونیه، سامسون و کایسری.

هواپیمایی انور ایر (Onur Air)

گفته می‌شود شرکت هواپیمایی انور ایر بزرگترین ایرلاین ترکیه است که خصوصی و ارزان‌قیمت میباشد. این شرکت هواپیمایی پروازهای خارجی به ۲۵ کشور جهان (ازجمله ایران در شهرهای تهران، تبریز و اصفهان) انجام می‌دهد و  در پروازهای داخلی ترکیه به 14 شهر این کشور پرواز دارد. مقاصد پروازهای شرکت انور ایرلاین در داخل ترکیه به شرح زیر است:

استانبول، ازمیر، آنتالیا، ترابزون، آدانا، قاضی عنتاب، دیاربکر، الازی، کایسری، سامسون، شانلی اورفا و مالاتیا.

این شرکت سه کلاس پروازی پروموشن، فلکسیبل و پرمیوم فلکس دارد. حداکثر بار مجاز در پروازهای انور ایرلاین به شرح زیر است:

 • پروازهای داخلی: ۱۵ کیلوگرم
 • پروازهای خارجی: ۲۰ کیلوگرم

شرکت هواپیمایی آنادولوجت

ایرلاین ترکیه آنادولوجت

شرکت هواپیمایی آنادولوجت زیرمجموعه ارزان‌قیمت ترکیش ایرلاین است و معمولا در پروازهای داخلی ترکیه فعالیت دارد. این شرکت علی‌رغم قیمت پایین، خدمات خوب و باکیفیتی ارائه می‌کند.

کلاس‌های پروازی آنادولوجت شامل بیزینس کلاس و اکونومی کلاس می‌شود. حداکثر بار مجاز برای حمل در پروازهای این شرکت هواپیمایی به شرح زیر است:

 • پروازهای داخلی: ۱۵ کیلوگرم
 • پروازهای خارجی: ۲۰ کیلوگرم

از میان شهرهایی که آنادولوجت به آن پرواز داخلی دارد،‌می‌توان به فهرست زیر اشاره کرد:

استانبول، آنتالیا، ازمیر، آنکارا، آدانا، ارزروم، سامسون، بدروم، نوشهیر، آلانیا، آدی یاماان، چاناکاله و … .

توجه داشته باشید که در صورت رزرو هر یک از این ایرلاین های ترکیه، قوانین پروازهای داخلی ترکیه را میتوانید از سایت آنها مشاهده کنید.

دیگر نگران چگونگی خرید و رزرو پروازهای داخلی ترکیه نباشید، همکاران ما در شعبه وان و تبریز آژانس آراس سیر تبریز به شما کمک خواهند کرد تا حین  اطلاع از قیمت پروازهای داخلی ترکیه،بتوانید بلیط پرواز‌های داخلی ترکیه را نیز رزرو کنید. شما می‌توانید هم به‌صورت حضوری مراجعه کنید و هم با شماره‌های واتساپ همکاران‌مان در تماس باشید.

شماره‌های واتساپ همکاران ما در شعب وان و تبریز:

بخش فروش:

09335885450 خانم بینش

00989359377719  ناصر فائقی‌نیا

09931110386 امیر فائقی‌نیا

 مدیر بازاریابی:

00905345762335  خانم رهبر 

مدیریت:

00905523872335  علی فائقی‌نیا

آدرس شعب آراس‌سیر در تبریز و وان جهت رزرو حضوری: 

دفتر ایران: تبریز، چهارراه منصور، مجتمع ایپک، ورودی 2، واحد 103

دفتر ترکیه: وان، شرّفیه محله سی،  انقلاب سُکاک 1

دیدگاه‌ خود را بنویسید

گفت و گورا شروع کنید...
سلام! سوالی داشتید؟
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ میدهیم
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
اشتراک گذاری
اسکرول به بالا