سامسون ترکیه

دیدنی های سامسون ترکیه، بزرگترین شهر سواحل جنوبی دریای سیاه

دیدنی هانی سامسون ترکیه، این شهر زیبای ترکیه که بین دو دلتای رودخانه ای قرار دارد و به دریای سیاه در شمال ترکیه می ریزند، بسیار متعدد است. این شهر مناظر خیره کننده ای از دریای سیاه، جنگل های سرسبز، کوه ها و چشمه ها دارد که اهمیت گردشگری قابل توجهی به آن بخشیده و آن را به جاذبه ای برای گردشگران از سراسر جهان تبدیل کرده است. آب و هوای سامسون در تابستان و زمستان ایده آل است، به طوریکه در تابستان آفتابی و مرطوب و در زمستان خنک و مرطوب است. تور زمینی سامسون آژانس آراس سیر تبریز بهترین فرصت برای سفر به این منطقه دیدنی و لذت بردن از جاذبه‌های سامسون است. در ادامه اطلاعات بیشتری از این شهر و برترین مکان های گردشگری و دیدنی های سامسون ترکیه خدمت شما ارائه میشود.

آب و هوای سامسون

آب و هوای سامسون، آب و هوای معمولی دریای سیاه با بارندگی بالا و توزیع یکنواخت در طول سال است. تابستان‌ها گرم و مرطوب است و میانگین حداکثر دما در ماه آگوست (10 مرداد تا 9 شهریور) حدود ۲۷ درجه سانتی‌گراد است. زمستان ها خنک و مرطوب است و کمترین میانگین حداقل دما در حدود 3 درجه سانتیگراد در ژانویه (11 دی تا 11 بهمن) است. بیشترین بارندگی در اواخر پاییز و اوایل زمستان است. برف بین ماه های دی ، بهمن و اسفند بسیار رایج است، اما معمولاً از سالی به سال دیگر به طور قابل توجهی متفاوت است و پوشش برف و دمای زیر نقطه انجماد به ندرت بیش از چند روز طول می کشد. دمای آب، مانند بقیه سواحل دریای سیاه ترکیه، بین 8 تا 20 درجه سانتیگراد در طول سال در نوسان است.

موزه تاریخ و قوم نگاری سامسون

موزه سامسون ترکیه

موزه سامسون که در سال 1981 افتتاح شد، یکی از برجسته ترین مقاصد گدشگری سامسون و یک مکان ایده آل برای یادگیری در مورد تمدن های باستانی است که در آنجا زندگی می کردند. آثار باستانی آن که به دوره‌های برنز، روم و یونان برمی‌گردد، گواه واقعی آن زمان است.

گردشگران این فرصت را خواهند داشت تا در مورد ویرانه های Emisos، امپراتوری که در قرن هشتم قبل از میلاد حکومت می کرد، اطلاعات کسب کنند. این موزه کمد Emisos را نشان می‌دهد که جواهرات، لباس‌ها و سکه‌های آن دوران را در خود جای داده است که قدمت آن به دوران باستان بازمی‌گردد.

این موزه همچنین دارای تعدادی مجسمه، تاج یکی از امپراتوران روم، گلدان های سفالی، جواهرات، سنگ های قیمتی و طراحی کاخ های باستانی است.

بازدید از موزه فرصتی عالی برای آشنایی با سبک های مختلف زندگی باستانی است که به تخیل بازدید کننده اجازه می دهد فکر کند و مقایسه کند که زندگی چگونه بوده و اکنون چگونه است.

پارک شرقی سامسون (Bati Park Samsun)

مکان های دیدنی سامسون

پارک شرقی سامسون  از جمله دیدنی های سامسون ترکیه، یک نقطه عطف برجسته است که بین بخش‌های شهر ارتباط برقرار می‌کند. این جاذبه گردشگری سامسون به دلیل داشتن آب و هوای دلپذیر ساحلی، درختان و گیاهان متنوع، یکی از پارک های طبیعی زیبایی است که مردم محلی و گردشگران از دیدن آن لذت می برند و فرصتی برای ورزش و پیاده روی پیدا میکنند.

در نزدیکی ساحل پارک، فعالیت‌های متعددی وجود دارد که گردشگران می‌توانند آن‌ها را امتحان کنند، مانند اسب‌سواری، کالسکه سواری یا نشستن در کافه‌ها. گاهی اوقات مهمانی در زمین فوتبال نزدیک برگزار می شود. علاوه بر این، بازی هایی برای کودکان برای سرگرمی وجود دارد.

همچنین، شب‌نشینی در یکی از کافه‌های کنار ساحل، به دور از شلوغی، یکی از آرامش‌بخش‌ترین فعالیت‌ها است.

پارک آتاتورک سامسون

دیدنی های سامسون ترکیه

از دیگر دیدنی های سامسون ترکیه، پارک آتاتورک سامسون به دلیل مجسمه بنیانگذار جمهوری ترکیه، مصطفی کمال آتاتورک که در وسط پارک قرار دارد، این نام را به خود اختصاص داده است و تبدیل به یک جاذبه توریستی سامسون شده است. مجسمه اونور آنیتی (مجسمه افتخار) که با نام یادبود آتاتورک نیز شناخته می شود، توسط مجسمه ساز اتریشی، هاینریش کریپل طراحی شده است و به ورود آتاتورک در سامسون اختصاص داده شده است، که نشانه آغاز جنگ استقلال ترکیه (1919-1923) بود.

این باغ یکی از باغ‌های عمومی است که شهرداری به آن توجه زیادی دارد و به بازدیدکنندگان این امکان را می‌دهد تا اوقات خوشی را در کنار والدین و فرزندان بخصوص در تابستان سپری کنند.

تله کابین سامسون

تله کابین سامسون شامل دو مسیر هوایی است که سامسون را به تپه معروف Emisos متصل می کند. این مسیر حدود 320 متر طول دارد و از باتی پارک(Batipark) در ساحل دریای سیاه تا تپه های باستان شناسی در خیابان آتاتورک امتداد دارد.

تله کابین سامسون در سال 2005 تاسیس شد و از آن روز به مقصدی عالی برای گردشگران تبدیل شد. هر کابین شش نفر را در خود جای می دهد که تماشای مناظر طبیعی و گرفتن عکس های خاطره انگیز با دوستان و خانواده لذت زیادی را به ارمغان می آورد.

 پناهگاه پرندگان سامسون

یکی دیگر از دیدنی های سامسون، پناهگاه پرندگان است که بزرگترین میدان پرندگان در ترکیه و سومین میدان پرندگان پس از ایتالیا و هلند در جهان است. این مکان گردشگری در بفرا در 51 کیلومتری سامسون و 20 کیلومتری ساحل جنوبی دریای سیاه واقع شده است.

سفر در میدان با سوار کردن بازدیدکنندگان با اتوبوس از دروازه اصلی آغاز می شود. این جاذبه توریستی به قدی جذاب است که بازدیدکنندگان احساس می کنند در جنگل های آفریقا هستند. دریاچه ای به مساحت 21000 متر مربع در امتداد جاده ای 15 کیلومتری دارد که پرندگان مهاجر از سیبری، 150 گونه پرنده را در خود جای داده است.

شهرداری همچنین دوچرخه هایی را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهد تا به راحتی و به دور از هر گونه محدودیتی در میدان پرسه بزنند. بهترین زمان برای تماشای پرندگان هنگام طلوع یا غروب خورشید است.

شایان ذکر است که نمایشگاهی برای نمایش انواع پرندگان موجود در “بهشت پرندگان” و همچنین یک کافه بزرگ وجود دارد که بازدیدکنندگان می توانند در آن در یک نقطه جغرافیایی جذاب چای بنوشند و استراحت کنند.

باغ وحش سامسون

باغ وحش سامسون یکی دیگر از مکان های دیدنی سامسون است که یکی از بزرگترین باغ وحش های منطقه دریای سیاه و ترکیه و یکی از محبوب ترین جاذبه ها برای گردشگران است. این مکان در منطقه ایلکادیم سامسون واقع شده است و به خانواده و کودکان امکان تماشای حیوانات در زندگی واقعی را ایجاد میکند.

این پارک دارای گونه‌های رایج، منطقه‌ای و نادری از جانوران است که بیش از 200 حیوان خانگی، شکارچی و جانور کمیاب دارد که در 27 بخش برای پرندگان، حیوانات خانگی، شکارچیان و آب‌های دریایی و دوزیستان پراکنده شده است.

زیباترین چیز در مورد باغ وحش طراحی آن است که به بازدیدکنندگان امکان تماس نزدیک با حیوانات، به ویژه شکارچیانی مانند ببر، خرس آمریکای و شیر را می دهد. آنها در قفس هایی قرار می گیرند که به صورت حرفه ای تقسیم شده اند و برای بازدیدکنندگان این امکان را  ایجاد می کند تا با آنها ملاقات کنند و بدون ترس یا خطر عکس بگیرند.

غارهای تِکِّکوی

دیدنی های سامسون

اگر از طرفداران زندگی در دوران بدوی هستید، از غارهای Tekkekoy سامسون ، این جاذبه گردشگری سامسون دیدن کنید، غارهایی که شاهد وجود زندگی بشر از عصر حجر بوده اند، جایی که قبلاً در آنجا زندگی می کردند.

این غارها در اواسط قرن بیستم در Tekkekoy، به ویژه در دره های اطراف کشف شدند. آنها اکنون یک مقصد توریستی تاریخی در شهر هستند و به بازدیدکنندگان از سبک زندگی باستانی اطلاع می دهند. برخی مجسمه ها که در جلوی غارها اضافه شده اند، چگونگی زندگی در دوران باستان را نشان می دهند. تمام قطعات کشف شده در این مکان، مانند اسلحه، سفال، جواهرات و اشیاء کلکسیونی در یک موزه جمع آوری شد.

Samsun Tekkekoy Caves

یکی از خلاقیت های زیبایی که می توانید با آن روبرو شوید، فروش گسترده برخی از صنایع دستی منسوجات، عتیقه جات، سرامیک، معرق و برخی زیور آلات سنتی است که می توان آنها را به عنوان سوغات خریداری کرد یا به عنوان هدیه به اقوام ارائه کرد.

مرکز خرید بلوارد (بلوارد مال)

بلوار مال یکی از معروف ترین و بزرگ ترین مراکز خرید سامسون است که دارای مکانی استراتژیک در مرکز شهر در ایلکادیم است. این شهر مقصدی برای گردشگران برای خرید است، زیرا شامل بسیاری از برندهای بین المللی و محلی، از جمله تمام لوازم خانوادگی، پوشاک، غذا، لوازم برقی و رستوران است.

شایان ذکر است که این مرکز خرید دارای یک منطقه بازی افسانه ای است که به کودکان این فرصت را می دهد تا پس از یک روز خرید شلوغ سرگرم شوند.

مرکز خرید یشیل یورت (یشیل یورت مال)

مرکز خرید Yesil Yurt یکی از بزرگترین مراکز خرید در سامسون است که در منطقه آتاکوم، مقصدی محبوب برای گردشگران و مردم محلی واقع شده است. این مرکز خرید شامل معروف ترین برندهای مد، پوشاک کودکان، لوازم آرایشی، لوازم برقی و جواهرات است.

این مرکز خرید دارای بخشی برای رستوران ها و کافه ها و یک سینما برای دوستداران فیلم است که دوست دارند اوقات خوشی داشته باشند.

برای کسب اطلاعات و رزرو تورهای مسافرتی آژانس آراس سیر تبریز، با شماره‌های واتساپ همکاران ما در شعب تبریز و وان در تماس باشید یا اینکه به‌صورت حضوری به شعب ما در این دو شهر مراجعه کنید.

 

برای رزرو تور سامسون ترکیه و یا رزرو هتل در سامسون با شماره زیر تماس بگیرید:

04133342777

33251388 041

شماره‌های واتساپ همکاران ما در شعب وان و تبریز:

بخش فروش:

09335885450 خانم بینش

09359377719  ناصر فائقی‌نیا

09931110386 امیر فائقی نیا

09146176089 خانم رهبر

مدیریت:

09141096089  علی فائقی‌نیا

آدرس شعب آراس‌سیر در تبریز و وان جهت رزرو حضوری:

دفتر ایران: تبریز، چهارراه منصور،مجتمع ایپک، ورودی دو، واحد 103

دفتر ترکیه: وان، شرّفیه محله سی،  انقلاب سُکاک 1

برگرفته از سایت https://www.safaraq.com/

2 دیدگاه دربارهٔ «دیدنی های سامسون ترکیه، بزرگترین شهر سواحل جنوبی دریای سیاه»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

گفت و گورا شروع کنید...
سلام! سوالی داشتید؟
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ میدهیم
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
اشتراک گذاری
اسکرول به بالا