ثبت و تعیین حریم ۵۰ اثر در سال ۹۴

با توجه به اینکه ثبت و به ویژه تعیین حرایم آثار و محوطه‌های میراث فرهنگی، عامل مهم در جلوگیری از تخریب مواریث فرهنگی به شمار می رود، استان های کشور سعی در تعیین حرایم آثار برای حفاظت هرچه بهتر آثار تاریخی دارند. معاون میراث فرهنگی استان خراسان جنوبی معتقد است، این اداره کل در حوزه ثبت میراث طبیعی، غیرمنقول و تعیین حریم به عنوان یکی از استان های برتر سال 94 انتخاب شده است.

«علی شریعتی منش» معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی استان خراسان جنوبی بیان کرد: با توجه به اهمیت ثبت و تعیین حریم آثار تاریخی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی تلاش کرده است درجهت ثبت و تعیین حریم آثار تاریخی اقدامات موثری انجام دهد.

اوگفت: از همین رو اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حوزه ثبت میراث طبیعی، غیرمنقول و تعیین حریم به عنوان یکی از استان های برتر سال 94 انتخاب شده است.

شریعتی منش تاکید کرد: در سال 94 تعداد 50 اثراز استان خراسان جنوبی در فهرست میراث فرهنگی کشور ثبت و تعیین حریم شده اند که این اتفاق موجب حفاظت و نگهداری بیشتر، در کالبد و منظر بناهای تاریخی شده است.

معاون میراث فرهنگی اداره میراث فرهنگی خراسان جنوبی گفت: طبق پیش بینی های انجام گرفته در نظر داریم تعداد بیشتری از بناها محوطه‌ها ، میراث طبیعی ،میراث منقول و میراث معنوی را در سال 95 در فهرست میراث ملی کشور به ثبت برسانیم.

 

به نقل از: خبرگزاری میراث فرهنگی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

گفت و گورا شروع کنید...
سلام! سوالی داشتید؟
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ میدهیم
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
اشتراک گذاری
اسکرول به بالا