رونمایی از پوستر جشنواره ونیز 2016

پوستر جشنواره فیلم ونیز 2016 که برای پنجمین سال پیاپی توسط «سیمونه ماسی» هنرمند مطرح ایتالیایی طراحی شده است، بیننده را به احساس کردن لحظاتی قبل از آغاز نمایش یک فیلم دعوت می‌کند.

«سیمونه ماسی» که چند سالی است طراحی پوستر قدیمی‌ترین رویداد سینمایی جهان را بر عهده دارد، در سال 2012 با ساخت سکانس کوتاه آغازین جشنواره فیلم ونیز شامل 300 تصویر برگرفته از فیلم‌های کارگردانی چون «فلینی»، «انجلوپولوس»، «وندرس»، «تارکوفسکی» و «تروفو» که همگی با دست کشیده شده بودند موفق به کسب جایزه بهترین فیم کوتاه از جوایز «دیوید دی‌دوناتلو» موسوم به اسکار سینمای ایتالیا شد.

«ماسی» که از او به عنوان یکی از آخرین بازماندگان در میان پیشگامان انیمیشن استاپ موشن یاد می‌شود که همه طراحی‌های خود را با دست و بدون استفاده از کامپیوتر خلق می‌کند، تاکنون موفق به دریافت 200 جایزه گوناگون از جشنوارهای سینمایی در سراسر جهان شده است.

بنابر اعلام وبسایت جشنواره ونیز، این هنرمند ایتالیایی از سال 2011 تا 2015، چهار پوستر جشنواره فیلم ونیز که روی هم رفته یک داستان ادامه‌دار را تشکیل می‌دادند با الهام از فیلم‌های «پاریس تگزاس» ساخته «ویم وندرس»، «چهارضد ضربه» از «تروفو»، «ابدیت و یک روز» به کارگردانی «تئو آنجلوپولوس» و «و کشتی به راهش ادامه می‌دهد» از «فدریکو فلینی» طراحی کرد.

هفتادوسومین جشنواره بین المللی فیلم ونیز به عنوان قدیمی‌ترین رویداد سینمایی جهان از تاریخ 31 اوت تا 10 سپتامبر (10 تا 20 شهریور ماه) برگزار می‌شود و امسال «سم مندس» کارگردان مطرح آمریکایی فیلم‌هایی چون «زیبای آمریکایی» و «اسکای فال» در راس هیئت داوران بخش رقابتی قرار دارد.

به نقل از: خبرگزاری میراث فرهنگی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

گفت و گورا شروع کنید...
سلام! سوالی داشتید؟
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ میدهیم
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
اشتراک گذاری
اسکرول به بالا