زمان ثبت نام اربعین اعلام شد

مهندس سعید اوحدی صبح دیروز در جلسه ساماندهی اعزام زائران اربعین که با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف کشور در سازمان حج و زیارت برگزار شد، بر ضرورت برنامه‌ریزی برای اعزام منسجم زائران اربعین حسینی(ع) تأکید کرد.

رئیس سازمان حج و زیارت در این جلسه با اشاره به ظرفیتهای موجود در سامانه سماح گفت: در اعزام های سال گذشته ایام اربعین عمده مشکلات در مرزهای خروجی کشور مربوط به زائرانی بود که بدون ثبت نام در سامانه سماح راهی مرزهای کشور شده بودند که موجب ایجاد مسائل جدی در مرزها شدند.

وی به جلسه اخیر ستاد مرکزی اربعین اشاره داشت و بیان کرد: بر اساس مصوبات این جلسه تصمیم بر آن شد بگونه‌ای برنامه‌ریزی شود تا همه مشتاقان زیارت اربعین در سامانه سماح ثبت نام کرده تا زمان و مرز خروج زائران مشخص و قابل پیش بینی باشد و در صورت لزوم امکانات این سامانه توسعه یابد همچنین در خصوص آگاهی زائران اطلاع رسانی های لازم بویژه از سوی صدا و سیما صورت گیرد.

وی در خصوص ساماندهی اعزام اتباع خارجی که از طریق مرزهای ایران در ایام اربعین به عتبات اعزام می شوند نیز خواست تا بخش ویژه‌ای برای ساماندهی این گروه از زائران در سامانه سماح ایجاد شود همچنین دسترسی های لازم برای دیگر دستگاه‌های دست اندرکار در سامانه سماح فراهم شود.

رئیس سازمان حج و زیارت موضوع صدور ویزای زائران اربعین را یکی از بحث های اساسی و مؤثر در امر ساماندهی زائران برشمرد و اعلام کرد: بر اساس برنامه زمان‌بندی که به ستاد مرکزی اربعین ارائه شده، این آمادگی وجود دارد تا ثبت نام اولیه از مشتاقان زیارت اربعین از ابتدای مرداد ماه در سامانه سماح آغاز شود.

وی در سخنانش با توجه به پیروزی های ارتش و نیروهای مردمی عراق در مقابله با گروه‌های تکفیری ابراز امیدواری کرد تا این پیروزی ها منجر به شکست قطعی نیروهای متجاوز تکفیری و بیرون راندن آنها از خاک عراق گردد.

رئیس سازمان حج و زیارت در پایان از سفر دو روزه‌اش به عراق بمنظور مذاکره با مسئولین آن کشور در خصوص تسهیل سفر زائران اربعین در آینده نزدیک خبر داد.

به نقل از خبرگزاری میراث فرهنگی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

گفت و گورا شروع کنید...
سلام! سوالی داشتید؟
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ میدهیم
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
اشتراک گذاری
اسکرول به بالا