ساخت بی‌رویه‌ هتل در مشهد نگران‌کننده است

مدیرعامل یکی از هتل‌های سه ستاره مشهد گفت: روند بی‌رویه ساخت هتل‌ها در مشهد بدون نیاز این شهر نگران‌کننده است.

به گزارش خبرنگار ‌خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه خراسان، امیر سامان سایه‌بان در جریان بازدید اعضای هیات علمی پژوهشکده گردشگری جهاد دانشگاهی از تعدادی از هتل‌های مشهد اظهار کرد: در این هتل سه ستاره که در چند قدمی حرم مطهر قرار دارد، خدماتی بیش از یک هتل سه ستاره را ارائه می‌کنیم اما ما هم‌اکنون علاقه‌ای به دریافت عنوان “چهار ستاره” نداریم.

سایه‎بان درباره علل کاهش مسافر در هتل‌ها یادآور شد: در چند وقت اخیر ما با کاهش مسافران سازمان‌ها مواجه شدیم که این امر به ساخت زائرسراهای سازمانی و کاهش بودجه ستاد رفاهی سازمان‌ها برمی‌گردد.

‌وی با بیان اینکه این هتل با دو هزار و ۲۰۰ متر مساحت 188 واحد اقامتی دارد، خاطرنشان کرد: نرخ اشغال هتل حدود ۳۰ درصد است و از زمان حمله به سفارت عربستان در مشهد با کاهش تعداد زائران عرب‌زبان مواجه شدیم.

‌در ادامه این بازدید حمیدرضا باقرنژاد، مدیرعامل یکی از هتل‌های چهار ستاره اطراف حرم در ادامه این بازدید گفت: این هتل یکی از قدیمی‌ترین هتل‌های مشهد است که سابقه ساخت آن به سال ۱۳۲۶ برمی‌گردد. در سال ۱۳۸۹ کاملا ساختمان هتل بازسازی و بر آن افزوده شد.

‌وی یادآور شد: هتل ما از معدود هتل‌هایی بود که از قطع روابط با عربستان متضرر نشد، در واقع ما همه تخم‌مرغ‌های خود را در یک سبد نگذاشتیم و همواره تنها نیمی از ظرفیت هتل را به میهمانان غیرایرانی اختصاص دادیم.

قاسم هنرمند، مدیرعامل یک هتل‌ پنج ستاره در طی بازدید از این هتل اظهار کرد: کلنگ ساخت این هتل سال ۱۳۷۳ خورد و این هتل با ۱۶۴ واحد و ۵۰۰ تخت ساخته شد.

هتل های مشهد

وی گفت: ۷۰ درصد هتل‌های ما با بافت مسکونی ساخته شده است و کمتر هتلی وجود دارد که بافت آن از همان ابتدا با بنای هتل ساخته شود.‌

این هتلدار با انتقاد از روند رو به رشد ساخت هتلهای بدون نیازسنجی خواستار توجه مسولان به این امر شد و خاطرنشان کرد: تعدیل نیرو در شرایط کنونی امری ضروری است و ما توانستیم ۲۲۰ پرسنل هتل را به ۱۶۰ نیرو کاهش دهیم.

منبع: سیری در ایران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

گفت و گورا شروع کنید...
سلام! سوالی داشتید؟
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ میدهیم
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
اشتراک گذاری
اسکرول به بالا