چشم‌انداز گردشگری حلال و بازار بزرگ رمضان

به گزارش MasterCard and CrescentRating امارات، عمان و دیگر کشورهای عضو منطقه شورای همکاری خلیج فارس تا سال 2023 شاهد افزایش گردشگری حلال به اتکای سفر مسلمانان در ایام ماه رمضان خواهند بود.
این گزارش با اشاره به خنک شدن هوا در ماه‌های رمضان طی سال‌های آینده که از 2023 صورت می‌گیرد، کشورهای منطقه خلیج فارس به مقصد برتر کشورهای گرم‌ترمسلمان مبدل می‌شوند و کشورهای اسلامی دیگر همانند اردن، مصر، مراکش و تونس نیز از این شرایط بهره‌مند خواهند شد.
این گزارش همچنین یادآور شده است که مالزی تا سال 2026 همچنان به عنوان مقصد برتر مسلمانان در ماه‌های رمضان آینده جایگاه خود را حفظ خواهد کرد.
«فاضل بهاردین» مدیر موسسه CrescentRating & HalalTrip دراظهاراتی پیرامون همین مسئله گفته است: «سفرمسلمانان درماه رمضان واقعیتی است که می‌تواند در بازاریابی مقصدهای گردشگری و نیز برنامه‌ریزی استراتژیک مقامات گردشگری کشورهای اسلامی نقش موثری داشته باشد. گردشگری حلال به عنوان یکی از بخش‌هایی که سریع‌ترین میزان رشد را در صنعت گردشگری جهان دارد فرصت‌های قابل توجهی را نیز به همراه دارد. همین امر سبب افزایش کشورها و دولت‌هایی شده که تلاش در جذب گردشگران مسلمان به کشورهای خود
دارند.»
این تحقیقات که براساس تجزیه و تحلیل داده‌های بدست آمده از 50 مقصد جهانی بدست آمده برسه فاکتور مهم یعنی میانگین دما، مدت زمان روز و شاخص جهانی سفرهای مسلمانان در 2016 استوار بوده است.
شش عامل مهم که درافزایش تعداد سفر مسلمانان طی ماه رمضان موثر بوده‌اند که شامل افزایش شمار زایران خانه خدا به عربستان سعودی، افزایش سفرهای تجاری، افزایش تمایل به گذراندن اوقات فراغت با خانواده درماه رمضان، تجربه رمضان در محیط‌های طبیعی و فضاهای فرهنگی مختلف و افزایش تمایل به برگزاری مراسم عید با خانواده و شدت گرما و شرایط آب وهوایی در اوقات ماه رمضان مهم‌ترین فاکتورهایی بوده‌اند که دراین بررسی‌ها مورد توجه قرار گرفته‌اند.

به نقل از: خبرگزازی میراث فرهنگی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

گفت و گورا شروع کنید...
سلام! سوالی داشتید؟
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ میدهیم
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
اشتراک گذاری
اسکرول به بالا