60 بنای تاریخی ایران در انتظار ثبت یونسکو

مسعود سلطانی فر روز گذشته در گردهمایی مشترک فرمانداران و بخشداران هرمزگان در قشم بیان کرد: کشور ایران با داشتن تمدن 11 هزار ساله و 800 تا یک میلیون سایت و بنای تاریخی، تاکنون توانسته تنها 100 هزار بنای تاریخی را شناسایی و 32 هزار بنا را ثبت کند.
وی دارابودن کشور از نعمت های کویر را بهترین فرصت برای جذب توریست های خارجی برشمرد و افزود: استفاده از سکوت کویر و شب هنگام زیبای این مناطق، خاطرات خوشی را برای هر توریست در فلات مرکزی ایران فراهم می کند.
سلطانی فر ادامه داد: گردشگری در چهار بخش فرهنگی- تاریخی، گردشگری و اقلیم، مذهبی و زیارت و گردشگری سلامت تقسیم بندی شده و ما در هر چهار بخش دارای ظرفیتهای فراوانی هستیم.
وی گفت: رشد ورود گردشگر در کشور 12 درصد بود؛ در حالیکه این نرخ در میان کشورهای دیگر حدود 4.6 درصد بوده است.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین از جابجایی یک میلیارد و 200 میلیون مسافر در سال 2014 به عنوان یکی از راه ها درآمد زایی در جهان نام برد و افزود: در همین سال هزار و 476 میلیارد دلار نصیب کشورهای مختلف شده است.
وی بیان داشت: هر گردشگر یکهزار و 200 دلار درآمد از ورود به یک کشور به همراه دارد و این در حالیست که سهم ما از این بازار حدود نیم درصد جهان است که باید به دو تا سه درصد افزایش یابد.
معاون رئیس جمهوری اظهار کرد: تا 10 سال آینده باید سهم جمهوری اسلامی به 20 میلیون گردشگر با 25 تا 30 میلیارد دلار درآمد برسد که این میزان هم اکنون هشت میلیارد دلار است.
سلطانی فر، بر ضرورت افزایش هتل های چهار و پنج ستاره تاکید و اضافه کرد: باید علاوه بر افزایش کمی، بهبود خدمات و کیفیت این هتل ها را در دستور کار قرار دهیم.
وی ، همچنین ایجاد تخفیفات ویژه برای تورهای مسافرتی و پخش شدن ترافیک دیدن از اماکن تاریخی در طول سال بجز نوروز و مرداد و شهریورماه خواستار شد و بر ضرورت همکاری ادارات، ارگان ها و بخش خصوصی در این زمینه تاکید کرد.
وی اعلام آمادگی کرد که برای اجرای کمپ پارک ها با بخش خصوصی قراردادهای B.OT بسته خواهد شد و بجز هتل های سه، چهار و پنج ستاره، اماکنی را برای اقشار مختلف مردم در نظر گرفته خواهد شد.

به نقل از : خبرگزاری میراث فرهنگی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

گفت و گورا شروع کنید...
سلام! سوالی داشتید؟
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ میدهیم
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
اشتراک گذاری
اسکرول به بالا