باتومی گرجستان

جاهای دیدنی باتومی، جذابیت ها و زیبایی های این شهر ساحلی

جاهای دیدنی باتومی بسیار زیاد و متنوع است بطوریکه یک مقصد تابستانی برای بسیاری از مردم است. این شهر در سال های اخیر دستخوش تغییرات زیادی شده است. امروزه، بازدیدکنندگان می‌توانند از جاذبه‌های دیدنی باتومی، هتل‌های بین‌المللی، مکان های غذاخوری عالی و زندگی شبانه شلوغ لذت ببرند. اگرچه این روزها باتومی ساختمان های مدرن تری دارد، اما همچنان توانسته جذابیت، ظرافت و فضای آرام خود را حفظ کند. اگر به جاذبه های توریستی علاقه زیادی دارید، شهر باتومی گرجستان مکان شماست. در ادامه با جاهای دیدنی باتومی آشنا میشوید.

بلوار باتومی

بلوار باتومی، جاهای دیدنی باتومی

بلوار باتومی، یکی از لذت بخش ترین جاهای دیدنی باتومی، یک خط ساحلی کامل با درختان، کافه ها، فواره ها و مجسمه هایش است. بلوار باتومی، یکی از توریستی ترین نقاط شهر، نقطه مناسبی برای اکسیژن کافی و دریافت کافی دریا است. همچنین در بلوار باتومی که 7 کیلومتر طول دارد، جاده هایی برای دوچرخه سواری در نظر گرفته شده است.

ساختمان ها، پارک ها و استخرهای باتومی که در شب هویتی کاملاً متفاوت به خود می گیرند، نورپردازی فوق العاده ای دارند. بلوار باتومی مانند سایر مناطق شهر دارای نورپردازی زیبایی است. در برخی از نقاط در امتداد بلوار، نمایش های آب و نور در شب همراه با موسیقی ارائه می شود. بنابراین توصیه می کنیم در صورت امکان عصرها از بلوار باتومی دیدن کنید.

شهر قدیمی باتومی

شهر قدیمی باتومی، جاهای دیدنی باتومی

شهر قدیمی باتومی خیلی بزرگ نیست اما مطمئناً مکانی جذاب برای قدم زدن در دل تاریخ و از جمله جاهای دیدنی باتومی است. در ابتدا در قرن نوزدهم زمانی که باتومی بندر مهمی در مسیر دریای خزر به اروپا بود ساخته شد و بسیاری از ساختمان‌های چشمگیر هنوز به آن زمان باز می‌گردد. شهر قدیمی باتومی اخیرا بازسازی شده است و می تواند شما را به راحتی مسحور کند.

خیابان ها طولانی، مستقیم و بسیار زیبا هستند. مرکز شهر قدیمی Piazza است – میدان پنهانی که به سبک ایتالیایی با کافه‌های فضای باز، مغازه‌ها و موزاییک زیبا در مرکز ساخته شده است (این بزرگترین موزاییک مرمر اروپا محسوب می‌شود!).

مجسمه علی و نینو

مجسمه علی و نینو، دیدنی های باتومی

از دیگر جاهای دیدنی باتومی مجسمه علی و نینو است. علی و نینو، عاشقان محکوم به فنا، الهام بخش مجسمه عظیم واقع در ساحل باتومی گرجستان است. این داستان، داستانی آشنا از عاشقانی است که در شرایط غم انگیزی قرار می گیرند که آنها را از هم دور می کند. زمان رمان مربوط به جنگ جهانی اول است. علی، یک مسلمان آذربایجانی، عاشق نینو، شاهزاده خانم گرجستانی می شود، اما متأسفانه، پس از اینکه بالاخره به هم میرسند، علی در جنگ کشته می شود.

این عشق معروف که در نهاینت هنرمند گرجستانی تامارا کوسیتادزه را الهام بخشید تا مجسمه متحرک یادبود خود را در سال 2010 بسازد. این اثر هنری غول پیکر فلزی که به عنوان “مجسمه عشق” نیز شناخته می شود، متشکل از دو فیگور تا حدی شفاف است که از قطعات روی هم ساخته شده اند. هر روز در ساعت 7 بعد از ظهر، این دو چهره به سمت یکدیگر می لغزند و در نهایت با عبور بخش های آنها از یکدیگر ادغام می شوند ولی هرگز واقعاً به هم متصل نمی شوند. غم انگیز است، نه؟!

با این حال منظره بسیار جذابی ایجاد میکنند که گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب میکنند. این مجسمه عشق ابدی در خلیج باتومی، یک نقطه عطف نمادین در باتومی است.

پارک معجزه

پارک معجزه باتومی، جاهای دیدنی باتومی

یکی دیگر از پربازدیدترین مکان های دیدنی باتومی، پارک معجزه است. میراکل پارک را که یک منطقه پیاده روی سبز و آرام در سمت بندر باتومی دارد، به عنوان یک منطقه سبز بزرگ با ساختارهای مدرن تعریف می شود.

می توانید سازه هایی مانند برج الفبا، چرخ و فلک و فانوس دریایی را که جزو مکان های دیدنی باتومی هستند، در پارک ببینید و همچنین از مجسمه های علی و نینو که بسیار نزدیک هستند دیدن کنید.

اگر نمی خواهید پیاده روی کنید، می توانید دوچرخه ای را درست در کنار برج الفبا کرایه کنید و از این منطقه دیدن کنید.

برج الفبایی

برج الفبا باتومی، نماد شهر باتومیشهر باتومی پر از آسمان خراش است و برج الفبایی یکی از این نمونه هاست. برج الفبا که ساخت آن در سال 2012 به پایان رسید یکی از نمادهای باتومی است و در نزدیکی مجسمه علی و نینو قرار دارد. برج الفبا که در پارک معجزه قرار دارد، با 130 متر ارتفاع در میان بلندترین سازه های شهر قرار دارد.

این برج در یک الگوی مارپیچ دوگانه شبیه DNA با 33 حرف از الفبای گرجی برای بیان اصالت الفبای گرجی (که یکی از قدیمی ترین الفبای جهان است که حدود 2000 سال قدمت دارد) و مردم گرجستان ساخته شده است که هر حرف آلومینیومی چهار متر ارتفاع دارد. در وسط برج الفبا، که با نوری که در عصر روشن می شود، حتی چشمگیرتر شده است، یک چاه آسانسور قابل مشاهده است که به طبقه آخر منتهی می شود. با این آسانسور می توانید به بالای کروی شکل برج بروید و از منظره لذت ببرید و یک شام دلپذیر را در رستوران اینجا میل کنید.

بازار کشاورزان محلی

تور باتومی از تبریز، جذابیت های باتومی

اگر می خواهید نگاهی اجمالی به زندگی محلی داشته باشید، توصیه می کنیم از بازار کشاورزان محلی دیدن کنید. این مکان کمی دورتر از مرکز شهر قرار دارد (کمتر از 2 کیلومتر) اما ارزش رفتن را دارد زیرا مکانی منحصر به فرد است و بسیار متفاوت از مرکز شهر باتومی است. در اینجا می توانید بهترین محصولات تازه، ادویه های معطر، میوه ها و سبزیجات آبدار و غیره دریافت کنید.

شهر باتومی، جاذبه های توریستی باتومی

یک خط راه آهن درست از وسط بازار می گذرد، بنابراین وقتی قطار می آید، فروشندگان باید سریع محصولات خود را جمع کنند، جالب است، نه؟! به جرات میتوان این قسمت از بازار و هیجان رد شدن قطار، جرئی از مکان های دیدنی باتومی محسوب میشود.

میدان پیازا (Piazza)

میدان پیازا باتومی، میدان های باتومی

میدان پیازا یا میدان پیاتزا یکی از میدان های مهم باتومی است. این میدان با الهام از ایتالیا در سال 2010 ساخته شد و معمار اصلی آن معمار گرجی واژا اوربلادزه است. این میدان که یکی از مکان هایی است که حتما باید از آن دیدن کنید، دارای مهم ترین هتل ها، رستوران ها و کافه های شهر است.

میدان پیازا با مساحت 5700 متر مربع مکانی پرجنب‌وجوش در تمام ساعات شبانه روز است. این میدان که در سال های اخیر به محل برگزاری کنسرت بسیاری از خوانندگان مشهور جهان تبدیل شده است، یکی از مکان های دیدنی باتومی است.

هنگامی که به میدان پیاتزا می‌آیید، حتما از زیباترین کلیساهای باتومی، واقع در مجاورت این مکان، کلیسای سنت نیکلاس و کلیسای حواری ارمنی دیدن کنید. این میدان با این زیبایی هایش قطعا از جاهای دیدنی باتومی به حساب می آید.

میدان اروپا

میدان اروپا باتومی ، میدان های باتومی

میدان اروپا که ساخت آن در سال 2007 به پایان رسید، مرکزی ترین نقطه شهر است. معماری های قرن 19 و 20 را در میدان اروپا خواهید دید و احتمالا در حین قدم زدن در اطراف باتومی، بارها از کنار آنها رد خواهید شد. بسیاری از ساختمان های مهم در این میدان وجود دارند که در آن ساختمان هایی به سبک گوتیک و باروک ساخته شده اند و با معماری خود شما را تحت تاثیر قرار می دهند. برج ساعت نجومی، بنای یادبود مدیا (فواره ای که بازی های آبی در آن برگزار می شود) از مهم ترین این سازه ها هستند.

ساعت نجومی

ساعت نجومی باتومی

ساعت نجومی یکی از قابل توجه ترین سازه های باتومی است. ساعت نجومی واقع در میدان اروپا، در سال 2010 به درخواست شهرداری باتومی در آلمان ساخته شد. این سازه که شبیه به ساعت های نجومی در پراگ و ونیز است، ساختمانی را که بانک ملی گرجستان در آن فعالیت می کرد، تزئین می کند.

از صدای زنگ که هر ساعت در طول روز به سبک متفاوتی زنگ می‌زند، می‌توانید متوجه شوید که ساعتی است.

میدان تئاتر

میدان تئاتر باتومی، میدان های باتومی

یکی دیگر از زیباترین میدان های شهر، میدان تئاتر است. میدان تئاتر که در نزدیکی مرکز شهر قرار دارد، دارای ویژگی‌های سبک ایتالیایی شبیه به میدان پیاتزا است. با این حال، با ساختمان های دوران شوروی و آسمان خراش های سر به فلک کشیده اطراف آن، دو موقعیت متضاد را به بازدیدکنندگان خود ارائه می دهد.

میدان تئاتر، با مجسمه طلایی رنگ پوزئیدون، ساختمان تئاتر درام باتومی که میدان به نام آن نامگذاری شده است، و گل های رنگارنگ آن شبیه به باغ های کاخ فرانسوی درست در مقابل آن، مکانی است که می توانید برای استراحت انتخاب کنید.

کلیسای سنت نیکلاس

کلیسای سنت نیکلاس باتومی، جاهای دیدنی باتومی

از دیگر جاهای دیدنی باتومی، کلیسای سنت نیکلاس است که توسط جامعه یونانی الاصل ساکن این شهر در سال 1865 در زمان امپراتوری عثمانی ساخته شده و در قلب باتومی واقع شده است. سنگ های مورد نیاز در زمان ساخت کلیسا که یکی از قدیمی ترین سازه های شهر با قدمت 150 ساله است، از ترابزون آورده شده است. امروزه این کلیسا که زیرمجموعه کلیسای ارتدوکس گرجستان است، به عنوان یکی از زیباترین بناهای معماری و تاریخی محسوب میشود.

کلیسای جامع مریم مقدس

کلیسای جامع مریم مقدس باتومی، مکان های دیدنی باتومی

کلیسای جامع مریم مقدس که توسط برادران زوبالاشویلی در سال 1897 ساخته شد، ساختمانی با ارزش معماری و هنری است. این بنا برای فرقه کاتولیک مسیحیت ساخته شده است که از نظر معماری ظاهری متفاوت با سبک کلاسیک روسی دارد. این بنای باشکوه که طراحی نئوگوتیک دارد، شباهت زیادی به سازه های همگن در اروپا دارد. کلیسای جامع مریم مقدس که در سال 2000 برای عبادت ارتدوکس ها افتتاح شد، امروز به عنوان بزرگترین کلیسای جامع اصلی در باتومی به پذیرایی از بازدیدکنندگان خود ادامه می دهد.

مسجد باتومی (هورتا جامی)

مسجد باتومی

مسجد باتومی که در سال 1886 توسط اصلان بیگ از یک خانواده مسلمان اصیل گرجی ساخته شد، تنها مسجدی است که مسلمانان می توانند نمازهای روزانه خود را در آن بخوانند. در گذشته 3 مسجد در این شهر وجود داشته و این مسجد به دلیل قرار گرفتن در وسط دو مسجد دیگر (مسجد عزیزیه و احمدیه) به این نام (اورتا جام) رسیده است. Orta Jame که در دوران شوروی با بسیاری از بناهای مذهبی سرنوشت مشابهی داشت و بسته شد، پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی برای عبادت بازگشایی شد.

از نظر شما زیبایی ها و جاهای دیدنی باتومی کجاست؟ نظر خودتونو با ما در میان بگذاید و ما را از تجریبات خود بهره مند سازید.

چنانچه میخوایید تور باتومی رزرو کنید، و با از تورهای ترکیبی همانند تور ترابزون و باتومی بهره مند میشوید، میتوانید خدمات تورهای آژانس آراس سیر تبریز را مشاهده و به دلخواه خود یکی از انواع تورهای مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

در صوت داشتن هرگونه سوال و برای کسب اطلاعات بیشتر، با شماره‌های دفتر آژانس آراس سیر تبریز، واتساپ همکاران ما در شعب تبریز و وان در تماس باشید یا اینکه به‌صورت حضوری به شعب ما در این دو شهر مراجعه کنید.

شماره‌های واتساپ همکاران ما در شعب وان و تبریز:

بخش فروش:

09335885450 خانم بینش

09359377719  ناصر فائقی‌نیا

09931110386 امیر فائقی نیا

09146176089 خانم رهبر

مدیریت:

09141096089  علی فائقی‌نیا

آدرس شعب آراس‌سیر در تبریز و وان جهت رزرو حضوری:

دفتر ایران: تبریز، چهارراه منصور،مجتمع ایپک، ورودی دو، واحد 103

دفتر ترکیه: وان، شرّفیه محله سی،  انقلاب سُکاک 1

دیدگاه‌ خود را بنویسید

گفت و گورا شروع کنید...
سلام! سوالی داشتید؟
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ میدهیم
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
اشتراک گذاری
اسکرول به بالا