موزه های فضای باز کاپادوکیا

موزه های فضای باز شهر کاپادوکیا ترکیه، سایت هایی باستانی و دیدنی

شهر کاپادوکیا یکی از مناطق مهم گردشگری کشور ترکیه است و  قدمت آن به  7000 سال قبل از میلاد برمیگردد.  همچنین به عنوان یکی از زیبایی های طبیعی مهم ترکیه شناخته می شود. این منطقه بیشترین بازدید گردشگران داخلی و خارجی در ترکیه را داراست. در نتیجه فعالیت‌های آتشفشان‌ها در این منطقه هزاران سال پیش، یک رویداد طبیعی بسیار نادر رخ داد. این مکان با زیبایی مسحورکننده خود در فهرست میراث فرهنگی جهانی یونسکو قرار گرفته است. کاپادوکیا جاذبه های گردشگری زیادی دارد، در این مقاله موزه های فضای باز شهر کاپادوکیا خواهیم پرداخت.

تاریخچه شهر کاپادوکیا

  کاپادوکیا در نوشهیر ترکیه واقع شده است.  آثار تاریخی متفاوتی از دوران باستان در این منطقه وجود دارد.  به همین دلیل، میراث فرهنگی بسیاری را در خود جای داده است.
برای رفتن به کاپادوکیه ابتدا باید به نوشهیر بروید.  نوشهیر استانی است که در میانه منطقه آناتولی مرکزی واقع شده است.  بنابراین حمل و نقل بسیار راحت انجام می شود.  رفتن به نوشهیر از طریق جاده یا راه هوایی امکان پذیر است.  برای کسانی که اتوبوس را برای رفتن به اینجا ترجیح می دهند، خدمات اتوبوس مستقیم به نوشهیر وجود دارد.
  علاوه بر این، از طریق هوایی نیز می توان به شهر رسید.  نزدیکترین خط هوایی به نوشهیر از طریق هوا در قیصری است.  پس از رسیدن به قیصری، می توان با تاکسی یا وسایل نقلیه خدماتی به نوشهیر رفت.
 نام قدیمی کاپادوکیا به نام کاتپاتوکا معروف است.  در اینجا مکان های تاریخی و همچنین زیبایی های طبیعی زیادی برای بازدید وجود دارد، و از آنحا که قدمت این شهر بسیار زیاد است، بسیای از مکان ها و روستای باستانی آن به سایت موزه فصای باز تبدیل شده است تا گردشگران علاقمند بتوانند به راحتی از آنها بازدید کنند.

موزه فضای باز گورمه

موزه فضای باز گورمه در کاپادوکیا

پارک ملی گورمه در زمینی به مساحت 9614 هکتار واقع شده است.  این منطقه در سال 1986 تحت حفاظت قرار گرفت. درست خارج از روستای گورمه، سایت میراث جهانی یونسکو موزه فضای باز گورمه، مجموعه صومعه‌ای از کلیساهای سنگ‌تراشی شده و سلول‌های راهبان با نقاشی‌های دیواری افسانه‌ای را در خود جای داده است. نقطه برجسته این مجموعه، کلیسای کارانلیک (Karanlık) (تاریک) است که دارای نقاشی های دیواری رنگارنگ و بازسازی شده فوق العاده است که به عنوان یکی از بهترین نمونه های بازمانده از هنر اواسط بیزانس در جهان در نظر گرفته می شود.برای بازدید از سایت باستان شناسی گورمه، میتوانید به آدرس اینترنتی https://muze.gov.tr مراجعه کنید.

درست خارج از روستای گورمه، سایت میراث جهانی یونسکو موزه فضای باز گورمه، مجموعه صومعه‌ای از کلیساهای سنگ‌تراش شده و سلول‌های راهبان که نقاشی‌های دیواری افسانه‌ای را در خود جای داده است، قرار دارد. نقاشی های دیواری پیچیده مربوط به قرن های 10 تا 12 است، زمانی که کاپادوکیه یک مرکز مذهبی مهم بیزانس بود.

نقطه برجسته این مجموعه، کلیسای Karanlık (تاریک) است که دارای نقاشی های دیواری رنگارنگ و بازسازی شده فوق العاده است که به عنوان یکی از بهترین نمونه های بازمانده از هنر اواسط بیزانس در جهان در نظر گرفته می شود.

روستای گورمه به دلایل زیادی توسط چندین مجله گردشگری به عنوان یکی از زیباترین روستاهای جهان انتخاب شده است. این دهکده که پایگاه اصلی برای پیاده‌روی است تا نیمه در داخل تپه مدفون شده است، نمای خانه های سنگی آن هزارتویی از اتاق های غار را در زیر پنهان کرده است. گورمه مرکز صنعت گردشگری کاپادوکیا است و بسیاری از این خانه‌های سنتی در اینجا به هتل‌های غار بوتیک تبدیل شده‌اند.

 

موزه فضای باز زیلوه (Zelve Open-Air Museum)

موزه فضای باز زلوه

موزه فضای باز زیلوه تجربه‌ای از کاپادوکیه قدیم است. دودکش های پری در این منطقه بسیار متراکم هستند.  علاوه بر این، یک منطقه کوه نوردی مهم برای علاقه مندان به کوهنوردی است.  این منطقه در قرون 9 و 13 به عنوان سکونتگاه مسیحیان و مرکز مذهبی مورد استفاده قرار می گرفت. زندگی این سکونتگاه به عنوان یک صومعه در قرن نهم آغاز شد و در قرن بیستم به یک روستای پر رونق تبدیل شد. به دلیل خطرات فرسایش و ریزش سنگ، روستا در سال 1952 متروک شد. اکنون کل دره به موزه تبدیل شده است.

اگر علاقمند به موزه فضای باز زلوه هستید، میتوانید اطلاعات تکمیلی را با مراجعه به سایت مجموعه به دست بیاورید.

موزه فضای باز سوغانلی (Soğanlı)

روستای سوغانلی کاپاروکیا

دره‌های دوقلوی سوغانلی با قله‌های صخره‌ای هرمی شکل پراکنده شده‌اند که برای اولین بار در دوران روم خالی شده‌اند. در زمان شکوفایی کامل دوره بیزانس، سوغانلی به یک مرکز بزرگ صومعه تبدیل شده بود، قله‌های صخره‌ای آن خانه کلیساها و حجره‌های راهبان بود.

کلیسای Karabaş (کلاه سیاه)، کلیسای Yılanlı (مار) و کلیسای Saklı (پنهان) بهترین نقاشی های دیواری حفظ شده را در این منطقه دارند.

سوغانلی مکانی عالی برای یک سفر یک روزه است، جاده ای که به اینجا منتهی می شود با روستاهای آرام و مکان های تاریخی جالب پراکنده است. دو تا از بهترین جاذبه ها برای توقف، صومعه کشلیک مربوط به دوران بیزانس و خرابه های باستانی روم سوبسوس هستند.

چنانچه میخوایید تور کاپادوکیا رزرو کنید، و با از تورهای ترکیبی همانند تور قونیه و کاپادوکیا بهره مند میشوید، میتوانید خدمات تورهای آژانس آراس سیر تبریز را مشاهده و به دلخواه خود یکی از انواع تورهای مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

در صوت داشتن هرگونه سوال و برای کسب اطلاعات بیشتر، با شماره‌های دفتر آژانس آراس سیر تبریز، واتساپ همکاران در شعب تبریز و وان در تماس باشید یا اینکه به‌صورت حضوری به شعب ما در این دو شهر مراجعه کنید.

شماره‌های واتساپ همکاران ما در شعب وان و تبریز:

بخش فروش:

09335885450 خانم بینش

09359377719  ناصر فائقی‌نیا

09931110386 امیر فائقی نیا

09146176089 خانم رهبر

مدیریت:

09141096089  علی فائقی‌نیا

آدرس شعب آراس‌سیر در تبریز و وان جهت رزرو حضوری:

دفتر ایران: تبریز، چهارراه منصور،مجتمع ایپک، ورودی دو، واحد 103

دفتر ترکیه: وان، شرّفیه محله سی،  انقلاب سُکاک 1

دیدگاه‌ خود را بنویسید

گفت و گورا شروع کنید...
سلام! سوالی داشتید؟
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ میدهیم
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
اشتراک گذاری
اسکرول به بالا